Biblioteka w Witaszycach pierwsza z dziesięciu!

Witaszyce
14 września 2015
Wydarzenia

Pomagamy pomagać. Tym razem w ramach akcji „PEKAES POMAGA” zorganizować konkurs dla bibliotek. Głosując na wybraną przez siebie bibliotekę każdy mógł realnie wpłynąć na jej poprawę, bowiem wygraną był remont pomieszczeń. 

Aż 150 bibliotek wzięło udział w programie „CSR - dziesięć na dziesięć” będącym inicjatywą zorganizowaną przez PEKAES SA we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org.

Pierwsze miejsce zajęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Filia w Witaszycach.

14 września 2015 r.  odbyło się uroczyste otwarcie pięknie wyremontowanego lokalu. Było wiele radości, słowa zachwytu, był i tort, i książkowe prezenty ale przede wszystkim ogromna duma przedstawicieli lokalnej społeczności. Bo to ich zaangażowanie w oddawanie głosów sprawiło, że wygrała ich biblioteka i powstała całkowicie odmieniona przestrzeń: przytulna, kolorowa, przestronna, z nowym kącikiem dla najmłodszych.

Biblioteka w Witaszycach stale tętni życiem. To właśnie tu spotykają się najczęściej  mieszkańcy tej dużej wsi w powiecie jarocińskim. Tu odbywają się spotkania klubu dyskusyjnego i lekcje biblioteczne. W otwarciu odmienionej biblioteki uczestniczyły władze lokalne i przedstawiciele miasta Jarocina, miejscowi biznesmeni i zaprzyjaźnieni po sąsiedzku strażacy.

Założeniem akcji „PEKAES POMAGA” była pomoc lokalnym społecznościom w zapewnieniu powszechnego dostępu do książek i czasopism. Bardzo ważne było skonsolidowanie społeczności lokalnej. W Witaszycach to się z pewnością udało. Wszyscy pomagali, żeby nowe, piękne wnętrze służyło mieszkańcom.

Dziękujemy „PEKAES POMAGA” i Zaczytani.org za wspaniały projekt. Bibliotece w Witaszycach (i pozostałym finalistom) serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

dodatkowe materiały