Czytelnia w Książnicy Płockiej jak nowa!

Płock
9 marca 2016
Wydarzenia

Książnica Płocka to kolejna biblioteka nagrodzona w konkursie „CSR – dziesięć na dziesięć” zorganizowanym przez PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org. 
Czytelnia Główna mieści się w pięknym, ponad 100-letnim, zabytkowym budynku z widokiem na Wisłę, który od dawna potrzebował remontu. Jak podkreśla pani Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy, wygrana była impulsem do starania się o dodatkowe środki finansowe żeby przeprowadzić generalny remont  czytelni, magazynów i pokoi pracy. Udało się dzięki wsparciu lokalnych władz i przedsiębiorców oraz zagazowaniu wszystkich pracowników biblioteki a nawet czytelników. Czytelnia wypiękniała a biblioteka chce odwdzięczyć się za oddane głosy i pomoc więc  organizuje moc atrakcji dla swoich gości. Wydłuża np. godziny pracy  albo organizować będzie magiczne „Noce w bibliotece”. 
Książnica Płocka zajęła 3 miejsce w naszym wspólnym, ogłoszonym w roku 2014 konkursie. Dzięki aktywizacji lokalnej społeczności, biblioteki mogły zdobyć  10 tysięcy złotych na remont. Internauci oddawali swoje głosy na specjalnej platformie konkursowej www.pekaespomaga.pl
Książnica zdobyła ponad osiem tysięcy głosów.


Do konkursu zgłosiło się 150  bibliotek z całego kraju. Wyremontowano już pięć, a wkrótce pozostałe czytelnie nagrodzone w konkursie PEKAES, Zaczytani,org  i Kulczyk Foundation, przeprowadzą swoje remonty. Czekamy z niecierpliwością. 

dodatkowe materiały