Złoty Glob w Hamburgu dla Efektu Domina!

Hamburg
12 maja 2016
Efekt domina
Wielka nagroda dla polskiego programu, który pokazuje jak ważne dla nas mogą być nawet bardzo odległe zakątki świata. W środę podczas uroczystej gali Złoty Glob przyznany został Dominice Kulczyk. Jej „Efekt Domina” doceniono w kategorii Human Relations and Values podczas World Media Festival Hamburg.
W Hamburgu nagrodzono odcinek zatytułowany „Etiopia. Skazane na ślub”. – Zawsze podziwiałam Orianę Fallaci ze to, że to co mówi o świecie, zmienia go. Za to, że wierzy, że prawda ma sens. „Efekt Domina” powstał po to, żeby mówić prawdę i zmieniać świat. Żeby być solidarnym z miejscami i ludźmi, którzy tego potrzebują. Na przykład na Ukrainie. Jestem Polką, więc solidarność ma dla mnie głęboki sens. Bądźmy prawdziwi i solidarni. Dziękuję wszystkim, którzy tacy są – mówiła Dominika Kulczyk tuż po ogłoszeniu werdyktu.
Odcinek „Etiopia. Skazane na ślub” emitowany był w zeszłym roku. Opowiada o dziewczynkach, które zanim wejdą w dorosłość, wydawane są za mąż za dużo starszych o siebie mężczyzn. By uniknąć takiego losu uciekają z domu. Poznajemy także ludzi, którzy pomagają takim dzieciom.
Program „Efekt Domina” zdobył również w tym roku Gold Plaque w kategorii Documentary: Social/Political na Chicago International Film Festival oraz Award of Merit Special Mention: Documentary Short podczas The Best Shorts Competition. 
dodatkowe materiały