Polska - Efekt Domina

TVN
28 lutego 2016
Efekt domina

Nie mieć nikogo, kto by w nas wierzył, dla kogo bylibyśmy ważni, to straszliwe doświadczenie. Zwłaszcza gdy ma się zaledwie kilka, czy kilkanaście lat… To wzruszający film o marzeniach, odzyskanej miłości ze strony bliskich ludzi i o pomocy. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation wspiera SOS Wioski Dziecięce, tym razem w okolicach Siedlec. Wraz z Dominiką Kulczyk gościmy w rodzinnym domu, który powstał, by ratować uczucia i szczęście porzuconych dzieci.

Niewielu z nas wie, że w Europie jest około miliona sierot. A na 7 milionów dzieci żyjących w Polsce 77 tysięcy to sieroty. Ale w większości ich rodzice żyją, jednak odebrano im lub ograniczono prawa rodzicielskie. Zaledwie, co dziesiąte dziecko dorastające pod opieką zastępczą straciło jednego, bądź oboje rodziców. Ale bycie sierotą boli zawsze tak samo.

Na szczęście istnieje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. Ta międzynarodowa organizacja, która działa od ponad 70 lat w ponad 133 krajach świata. W Polsce prowadzi cztery Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Kraśniku, Karlinie i właśnie w rejonie Siedlec. 

Fundacja Dominiki Kulczyk finansuje dzieciom sprzęt audiowizualny i remont świetlicy. Widzimy serdeczne sceny, gdy szefowa Kulczyk Foundation odwiedza panią Małgosię – mamę SOS, która opiekuje się dziećmi z dwóch rodzeństw. Widzimy też codzienne życie tej rodziny i poznajemy bliżej historię 18 letniego Janka. On sam opowie nam o swoim trudnym dzieciństwie, relacjach z rodzeństwem i tym, co daje mu siłę, by śmiało iść przez życie do przodu.

Zobaczcie odcinek już 28 lutego w TVN lub na Player.pl

dodatkowe materiały