Nie dajmy światu zapomnieć o Ukrainie!

Kijów
8 czerwca 2016
Wydarzenia
Każdy z odcinków „Efektu Domina” porusza trudne problemy, jednak ten ukraiński jest szczególny, bo dotyczy naszych sąsiadów. We wtorkowy wieczór w Kijowie Kulczyk Foundation zorganizowała pokaz, którego gośćmi byli weterani ukraińskiej wojny, ale także wdowy po poległych. – Nie wyobrażam sobie współczesnej wojny w Polsce, ale przecież Wy jeszcze tak niedawno nie wyobrażaliście sobie wojny na Ukrainie! Tymczasem ona trwa a jej tragizm, nad czym głęboko ubolewam, powoli powszednieje światu spragnionemu ciągle nowych sensacji – mówi Dominika Kulczyk.
– Czuję się zaszczycona i obdarowana przez Was szczególnym zaufaniem. W moim sercu Ukraina znaczy więcej bo to miejsce w którym tak dobrze czuł się mój tato – tłumaczy Dominika Kulczyk. – Od początku dramatycznych wydarzeń w Waszym kraju, staramy się wraz z Kulczyk Foundation nieść niezbędne wsparcie. Byliśmy z polskimi ratownikami na Majdanie, organizujemy transporty środków medycznych dla szpitali, pomagamy leczyć najmłodszych, w naszej wielkiej medialnej akcji tysiące Polaków bez wahania wpłaciło pieniądze na paczki żywnościowe dla najsłabszych – starszych osób i dzieci w strefie wojny. Jednak to nie moment żeby mówić o nas, bo to bohaterowie tego wieczoru są najważniejsi..
Po pokazie filmu koncert dał zespół KOZAK SYSTEM, którego muzycy wpierali Euromajdan, a także grupy Numer 482 i Szabla. – Chciałabym, żeby każdy, komu nieobojętny jest los świata, obejrzał ten film – zaprasza Dominika Kulczyk. W filmie zobaczymy, jakKulczyk Foundation pomaga niesamowitemu przedsięwzięciu o nazwie Pizza Veterano. To przedsiębiorstwo społeczne założone w Kijowie właśnie przez weterana, by wspierać takich ludzi jak on.
dodatkowe materiały