Polska (Rak'n'Roll) - Efekt Domina

TVN
13 marca 2016
Efekt domina

Jak to jest, gdy walczysz o własne życie a w brzuchu nosisz jeszcze drugie, nowe, nienarodzone? Oby żadna kobieta nie musiała nigdy sobie zadawać tego pytania, ale muszą! W ciągu roku około 300 Polek zapadających na raka to ciężarne. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation prowadzona przez Dominikę Kulczyk pomaga wyremontować przychodnię dla tych wspaniałych, zdeterminowanych kobiet!

Kolejny odcinek Efekt Domina to opowieść o pięciu kobietach i mężczyźnie. O zwyczajnych dziewczynach, które los poddał ciężkiej próbie i lekarzu, który nie bał się dać im nadziei. Bo niewiele poradni onkologicznych podejmuje się podawania „chemii” kobietom w ciąży, w obawie przed uszkodzeniem płodu. Z kolei najczęściej jedynie natychmiastowe podjęcia leczenia daje szanse na wyzdrowienie. Dlatego wiele przyszłym matek stawianych jest przed dramatycznym wyborem: albo ciąża, albo leczenie.

Fundacja Rak’n’Roll, założona przez Magdę Prokopowicz, jedną z bohaterek tego odcinka, od 7 lat próbuje zmienić ten sposób myślenia. We współpracy z kilkoma ośrodkami leczenia chorób nowotworowych przekonują zarówno środowisko lekarskie, jak i pacjentki, że leczenie „chemią” nie wyklucza zdrowej ciąży!

W odcinku poznamy fundację Rak’n’Roll i ludzi, którym pomogła. Wysłuchamy bohaterek, którym lekarze sugerowali, by dla ratowania samych siebie poświęciły życie swoich dzieci. W rozmowie Dominiki Kulczyk z doktorem Jerzym Giermkiem padają bardzo ważne słowa. Dr Giermek od 21 lat osiąga wyniki leczenia, które przez wielu ekspertów uważane są za wręcz nieprawdopodobne.

Oglądaj Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 w TVN lub na Player.pl

 

dodatkowe materiały