Tajlandia - Efekt Domina

TVN
20 marca 2016
Efekt domina

Tajlandia to jeden z najchętniej odwiedzanych krajów Azji. Ponad 20 mln turystów rocznie, egzotyczna przyroda, oryginalna kuchnia, bogata kultura, ale niestety także prostytucja dzieci, które trzeba ratować zanim upadną na samo dno. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation wspiera w Tajlandii tych, którzy poświęcają wszystko, by przeciwdziałać złu.

Tajlandię znamy zazwyczaj z migawek w telewizji. Niezależnie od skoku cywilizacyjnego, który dokonał się tam w ostatnich dziesięcioleciach, większa część tajskiego społeczeństwa żyje bardzo, bardzo skromnie. Wyjątkowo ciężki jest los mniejszości etnicznych i nielegalnych imigrantów w Tajlandii. Jakże często to właśnie oni staja się ofiarami handlu ludźmi i przymusowej pracy.
Na szczęście są tacy ludzie, jak Sompopa Jantraka, założyciel organizacji Development and Education Programme for Daughters and Communities (DEPDC) przeciwdziałającej wyzyskowi i prostytucji dzieci. W najnowszym odcinku „Efektu Domina” wraz z Dominiką Kulczyk zobaczymy jak działają tamtejsze schronisko i szkoła. Kulczyk Foundation sfinansuje tam m.in.: system irygacji, odnowienie i wyposażenie budynków.

Oglądajcie Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 lub na Player.pl

dodatkowe materiały