Dominika Kulczyk dla Forbesa: firma jest naszym wspólnym obowiązkiem

Forbes
16 grudnia 2016
Media

- Nie tworzymy sztucznego podziału między pomaganiem a zarabianiem, między inwestowaniem w społeczeństwo, a inwestowaniem w biznes. Nie mamy z Sebastianem wątpliwości, że dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek – firmy muszą być odpowiedzialne – mówi w wywiadzie dla najnowszego Forbesa Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Kulczyk Investments. Styczniowy numer miesięcznika właśnie trafił do sprzedaży.

Wywiad w Forbesie koncentruje się na tematyce związków efektywnego biznesu i z efektywną filantropią. – Pomaganie to zajęcie, którym trzeba zarządzać w zaplanowany biznesowy sposób – podkreśla w rozmowie Dominika Kulczyk. -  Skutecznego pomagania nie należy budować jedynie na chwilowych odruchach serca i wzruszeniach – zaznacza.

Wywiad z Prezes Kulczyk Foundation jest częścią cyklu Forbes: Polscy Filantropi 2016. Dominika Kulczyk odnosi się także do inicjatywy Giving Pledge, w której najbogatsi Amerykanie zobowiązali się do oddania , za życia lub po śmierci, większości swego majątku na cele dobroczynne. – Mój plan jest inny. Sama chcę pomagać tak długo, jak długo starczy mi pieniędzy i zdrowia – tłumaczy.

Zachęcamy do lektury! 

dodatkowe materiały