Fundacja Dominiki Kulczyk odwiedziła z prezentami chore dzieci w szpitalu!

Warszawa
21 grudnia 2017
Edukacja

– W święta niektóre dzieci muszą zostać w szpitalu, ale żadne z nich nie powinno być w tych dniach smutne – podkreśla Dominika Kulczyk. Jej fundacja, na kilka dni przed świętami, odwiedziła chore dzieci. Po to, by sprawić im przyjemność.

– Dla dzieci święta to magiczny czas, kiedy mogą być z bliskimi, ubierać choinkę i wypatrywać Mikołaja z prezentami. Chcieliśmy, żeby ta magia świąt nie ominęła dzieci w szpitalu. Na naszą prośbę, Mikołaj i Śnieżynka odwiedzili małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie – mówi Marta Schmude-Olczak, dyrektor Kulczyk Foundation.

W szpitalu dziecięcym Święty Mikołaj podarował dzieciom 500 egzemplarzy książeczki z dwiema płytami „Mądre bajki z całego świata”. Tego dnia szpital, do którego dotarli, był najweselszym miejscem na świecie! Mało tego! Dodatkowo 100 egzemplarzy książki „Efekt Domina. Moc pomagania. Opowiadania o dzieciach całego świata” trafiło do Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, która jest partnerem akcji. – W święta łączenie sił ma szczególną wartość! Chcemy zmieniać rzeczywistość szpitala w przyjazną dla dziecka – podkreśla Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Kulczyk Foundation przekazała również taki sam zestaw prezentów dla dzieci do Domu Ronalda McDonalda działającego przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Prowadzone przez fundację dom i pokoje rodzinne pozwalają rodzicom chorych dzieci być blisko nich. – Niech każdy ma w tym roku pełne rodzinnego szczęścia, domowe święta. Tego życzymy i stąd nasz pomysł na tę akcję. Sprawiajmy sobie nawzajem takie przyjemności. Pokazujmy, że myślimy o innych – dodaje Marta Schmude-Olczak.

dodatkowe materiały