Rekordowa liczba nauczycieli na Forum Eksperckim Kulczyk Foundation i premiera nowych scenariuszy lekcji!

Warszawa
20 listopada 2017
Edukacja

W poniedziałek w warszawskim Centrum Olimpijskim nie można było wetknąć nawet szpilki. Ponad 400 nauczycieli i wychowawców z całej Polski wzięło udział w Forum Eksperckim pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Rozmawiali o Szkole z empatią ponieważ tego dnia premierę miały nowe scenariusze lekcji przygotowane przez fundację Dominiki Kulczyk – „Wiem. Czuję… Pomagam!”. Już wkrótce będzie można je bezpłatnie zamawiać na stronie wiemczujepomagam.pl.

– To drugie nasze Forum Eksperckie. Sala pękała w szwach, a udział w bezpośredniej transmisji online wzięło kolejne 1,5 tysiąca osób. Bardzo wszystkim Państwu dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy, żebyście z nami zostali, bo Forum Eksperckie to takie miejsce w którym będziemy wspierać nauczycieli i wychowawców w ich pracy – podkreśla Marta Schmude-Olczak, Dyrektor Zarządzająca Kulczyk Foundation.

W inaugurującym Forum wystąpieniu Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation mówiła o znaczeniu pomocy, jako narzędzia budowania szczęścia. – Jeżdżąc po całym świecie z pomocą humanitarną wszędzie widzę wspaniałych ludzi potrafiących przenosić góry, jeśli tylko odrobinę im pomożemy. Nauczyciele wychowujący nasze dzieci to właśnie przykład takich ludzi a dzieci z kolei to często mali ale prawdziwi bohaterowie, od których wszyscy możemy się wiele nauczyć – podkreśla Dominika Kulczyk. – Dlatego tak bardzo zależy mi na tym by szkoła była miejscem, w którym rozmawiamy o empatii.

Forum Eksperckie było spotkaniem z wybitnymi specjalistami takimi jak Dr Kamila Jankowiak-Siuda (Uniwersytet SWPS), która mówiła o empatycznym mózgu. Z kolei Jacek Santorski i Jarek Szulski (Values_) przedstawili aktualną mapę potrzeb uczniów, a Lucyna Kicińska (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) tłumaczyła, dlaczego zbyt często dzieci nie reagują, gdy ich rówieśnikom dzieje się krzywda. Gośćmi specjalnymi Forum Eksperckiego były Yvonne Bezerra de Mello z Projecto Uere z Brazylii, która pracuje z dziećmi mieszkającymi w dzielnicach biedy oraz znana dziennikarka, autorka znakomitych wywiadów, Małgorzata Domagalik.

Uczestnicy Forum Eksperckiego jako pierwsi poznali kolejną odsłonę inspiracji do zajęć z dziećmi „Wiem. Czuję… Pomagam!” tym razem opartych na wydanych przez Kulczyk Foundation „Mądrych bajkach z całego świata” i przeznaczonych dla uczniów w wieku 6-9 lat. – Dla starszych dzieci i młodzieży mamy już dwie edycje scenariuszy, w których podstawą lekcji są wybrane materiały z dokumentalnej serii „Efekt Domina”. Przy okazji tych akcji pomocowych na całym świecie zbieramy bajkowe opowieści i w ten sposób powstają nasze „Mądre bajki…”, które mogą być punktem wyjścia do rozmów z najmłodszymi – tłumaczy Marta Schmude-Olczak.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia informacji na stronie wiemczujepomagam.pl.

Patronem honorowym Forum Eksperckiego był Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami byli: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, grupa Values_, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne oraz portal Edunews.pl. Patronat medialny nad Forum objął miesięcznik Dyrektor Szkoły.

dodatkowe materiały