Budujemy infrastrukturę, która pomaga. Granty Kulczyk Foundation przyznane po raz szósty

Warszawa
14 sierpnia 2018
Media

Mali pacjenci Centrum Zdrowia Dziecka, podopieczni Domu Dziecka w Wyrozębach, młodzi sportowcy z Klubu Szermierzy Warszawianka oraz walczący z uzależnieniami i bezdomni – oni wszyscy skorzystają z inwestycji, które otrzymają dofinansowanie w ramach 6 edycji Konkursu Grantowego organizowanego przez Kulczyk Foundation. Czterem zwycięskim projektom przyznano środki o łącznej wysokości 100 000 zł.

Jury konkursowe wyłoniło laureatów spośród prawie 100 nadesłanych wniosków. –  Duże zainteresowanie naszym konkursem pokazuje, że w Polsce jest wiele organizacji niosących pomoc, które mają na to doskonałe pomysły. Wybór nie był łatwy. Zdecydowaliśmy się wesprzeć te projekty, które trwale zmieniają rzeczywistość i mogą realnie poprawić jakość życia – mówi Dominika Kulczyk, prezes zarządu Kulczyk Foundation.

Infrastruktura, która pomaga
Wsparcie otrzyma projekt „Ranczo Nadziei” realizowany w Nysie przez polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia Fazenda de Esperanca. Celem przedsięwzięcia jest zagospodarowanie ogrodu i budowa szklarni, która będzie miejscem pracy osób wychodzących z uzależnień. W ciągu roku znajdzie w niej zajęcie nawet 40 osób wracających do normalnego życia po wyjściu z nałogów oraz bezdomnych.

Fundacja Sportowe Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Podkowy Leśnej w ramach projektu „Rehabilitacja poprzez Sport” zagospodaruje teren przekazany przez Centrum Zdrowia Dziecka. W tym miejscu powstaje nowoczesne boisko piłkarskie, dzięki któremu setki dzieci przebywających miesiącami w szpitalu, pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry, będą mogły choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie.

Grant dla projektu „RAFAEL bardziej kolorowy” pomoże w zakończeniu trwającego od 2 lat remontu Domu Dziecka w Wyrozębach prowadzonego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. 14 wychowanków domu dziecka jeszcze w tym roku wróci do przytulnego i ciepłego budynku.

Klub Szermierzy Warszawianka dzięki uzyskanemu grantowi będzie mógł kontynuować swoją działalność ukierunkowaną na propagowanie sportu i kształtowanie postaw młodych ludzi.

Wszystkim wymienionym projektom jury konkursowe przyznało grant w maksymalnej wysokości 25 tys. zł.

Rusza kolejna edycja konkursu Grantowego
Wraz wyłonieniem zwycięzców 6 edycji Kulczyk Foundation ogłasza nabór wniosków do kolejnej, 7 edycji Konkursu Grantowego. Zasady i kryteria wyboru projektów nie ulegają zmianie. O przyznanie bezzwrotnej pomocy mogą ubiegać się tylko przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Formularze aplikacyjne można składać do 31 grudnia 2018 r. Należy je wysyłać na adres: Kulczyk Foundation, ul. Krucza 24/26, 00-526 Warszawa z dopiskiem: "Konkurs Grantowy 2018/2" (decyduje data stempla pocztowego) lub pocztą elektroniczną na adres granty@kulczkfoundation.org.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej fundacji: www.kulczykfoundation.org.pl w zakładce GRANTY.

O konkursie grantowym Kulczyk Foundation
Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation skierowany jest do organizacji pozarządowych, przedsiębiorstw społecznych, spółdzielni, instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół i przedszkoli. Granty mogą otrzymać wyłącznie projekty infrastrukturalne, które trwale zmieniają przestrzeń z korzyścią dla grup najbardziej potrzebujących. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 25 tys. zł. 

Konkurs organizowany jest od 2015 r. W sześciu rozstrzygniętych do tej pory edycjach jury konkursowe wyłoniło 26 laureatów. Dzięki bezzwrotnej pomocy udzielonej przez Kulczyk Foundation udało im się m.in. wyremontować pokój zabaw dla dzieci matek osadzonych w Zakładzie Karnym w Grudziądzu czy przebudować świetlicę dla bezdomnych matek i ich dzieci w Pomorskim Centrum Pomocy Bliźniemu MONAR MARKOT w Gdańsku.

dodatkowe materiały