Pracownia Efektu Domina zaprasza w czasie wakacji

Pracownia Efektu Domina
26 czerwca 2018
Wydarzenia

W Pracowni Efektu Domina dużo się dzieje, nawet w czasie wakacji. W tym czasie koncentrujemy się na dzieciach objętych programem Żółty Talerz, które spędzają czas w Warszawie lub okolicach. W lipcu i sierpniu będziemy prowadzić dla nich niezwykłe zajęcia, których wspólnym mianownikiem jest – dla dzieci starszych – serial dokumentalny Efekt Domina, a dla młodszych – Mądre bajki z całego świata. 

Wspólnemu oglądaniu fragmentów serialu czy słuchaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia kulinarne i plastyczne, prowadzone przez praktyków. Będzie więc można poznać smaki, zapachy i kolory różnych zakątków świata. Z czym jada się tortille w Gwatemali? Jak smakuje garam masala i do czego używają jej Hindusi? Jak przygotować sos papryczkowy, zupełnie jak ten z Suazi. Takich ciekawostek w krajach Efektu Domina jest wiele, więc jest szansa na dobrą zabawę i wiele uśmiechów.

Dzieci będą gotować i smakować, będą też lepić, malować, wycinać i drzeć. Dowiedzą się, jak powstają maski, fetysze, biżuteria w Papui Nowej Gwinei. Jak i czym malują ciała plamiona z Afryki? Jakie są kolory Indii? Warsztaty plastyczne mają na celu zapoznanie dzieci z nowymi technikami plastycznymi, ze sztuką typową dla różnych części świata, z nowymi pomysłami na tworzenie i zabawę. A przede wszystkim mają sprawić, że dzieci miło spędzą czas.

A po wakacjach? Po wakacjach rozszerzamy program Pracowni. Zaplanowaliśmy zajęcia tematyczne na każdy dzień tygodnia, od poniedziałku do piątku. Będą więc spotkania z nauczycielami szkół wszystkich typów i przedszkoli, którzy uczą empatii. Kulczyk Foundation planuje na październik nowe wydania zeszytów ze scenariuszami lekcji Wiem… Czuję. Pomagam! a spotkania w Pracowni mają pomóc nauczycielom przygotować się do lekcji i zapewnić wymianę doświadczeń.

Dla nauczycieli i młodzieży ze szkół średnich przygotowaliśmy warsztaty o debatowaniu i cykl debat. Chcemy pomóc nauczycielom kształcić w młodzieży takie umiejętności jak: prezentacja własnego zdania i jego obrona, przekonywanie innych do swojej racji, argumentowanie itp.

Dwa razy w tygodniu odbywać się będą spotkania pod znakiem programu Żółty Talerz. NA jedno zapraszać będziemy koordynatorów programu, a na drugie – dzieci. Dla koordynatorów przygotowaliśmy szkolenia i warsztaty kulinarne, a dla dzieci – zabawy w kuchni. Wszystko pod hasłem zdrowego odżywiania.

Jeden dzień w tygodniu zarezerwowaliśmy na spotkania dla dzieci i młodzieży związane z serialem Efekt Domina. Szczegóły – już wkrótce.

dodatkowe materiały