Spotkanie z Laureatami Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation

Pracownia Efektu Domina
26 czerwca 2018
Wydarzenia

W poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku do Pracowni Efektu Domina zaprosiliśmy Laureatów Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. Przyjechali przedstawiciele organizacji pozarządowych z różnych części kraju. Celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń różnych osób i instytucji w działaniach pomocowych prowadzonych w Polsce. Miało być mądrze, koleżeńsko i miło. I było.

Na początku spotkania Beata Kopyt Koordynator Projektów Społecznych Kulczyk Foundation opowiedziała gościom, co słychać w Fundacji. O nowej edycji Efektu Domina, o ostatnio wydanych Mądrych bajkach z całego świata, o działaniach edukacyjnych, o programie Żółty Talerz. Następnie goście opowiadali o swoich dokonaniach. O tym jak trudno przeprowadzić remont w zakładzie karnym, ale jak można przy tym zaoszczędzić.  O działaniach dla dorosłych chorych na autyzm a także dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry. O wychowankach domu dziecka, którym można pomóc w usamodzielnianiu się, o prawdziwej siłowni dla dzieci chorych. Przez salę popłynęło mnóstwo dobrej energii i ciepła.

O tym „Jak zadbać o siebie i o zespół” naszym gościom opowiedziała Renata Szredzińska, koordynator ds. serwisów pomocowych w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Dowiedzieliśmy się, jak pomagając innym, nie zapomnieć o sobie. Jak obcując z rozmaitymi nieszczęściami nie ulec im i mieć siłę do dalszego działania. 

A potem był lunch… Tyle że najpierw trzeba go było przygotować. Nic trudnego, skoro w Pracowni Efektu Domina jest profesjonalnie urządzona kuchnia, przygotowana do prowadzenia warsztatów. W menu znalazły się same smakołyki: chłodnik wegański z awokado i ogórkiem, surowe papardelle z cukinii i marchwi z rukolą, penne z krewetkami, szparagami i pomidorkami cherry oraz brownie z truskawkami. Goście zostali podzieleni na cztery grupy i ręka w rękę przygotowywali wspólny posiłek.

Było zabawnie, fajnie, a co też ważne – pysznie. Z pewnością tradycję wspólnego gotowania będziemy kontynuować.

Więcej o Konkursie Grantowym można przeczytać na naszej stronie

dodatkowe materiały