Zapraszamy do udziału w III Forum Eksperckim

Muzuem POLIN
16 listopada 2018
Edukacja

III Forum Eksperckie „Hejt! Jak uczyć empatii w świecie nienawiści?” to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie edukacji tej jesieni. Będzie to pierwsze w Polsce spotkanie niemal 500 nauczycieli, wychowawców i ekspertów poświęcone rosnącemu problemowi hejtu w działalności edukacyjnej. Będziemy rozmawiać o tym, jak przeciwdziałać temu zjawisku, aby chronić przed nim dzieci. Będziemy również dyskutować o tym, jak sami pedagodzy mogą się bronić przed hejtem, gdyż coraz częściej również oni występują w roli ofiar przemocy słownej. 

Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących zapobiegania oraz walki z hejtem w szkole. Wspólnie odpowiemy na pytanie, jak uczyć empatii w czasach nienawiści? Będzie to konferencja łącząca ekspertów i praktyków w celu wypracowania wspólnej przestrzeni działania w tym zakresie. Poza wysłuchaniem prelekcji ekspertów uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie i otwartych dyskusjach z prelegentami. 

Organizatorem forum jest Kulczyk Foundation, której przyświeca idea pomagania polskiej szkole w stawaniu się miejscem przyjaznym i rozwijającym w dzieciach empatię, a drogą do osiągnięcia tego celu są zaangażowani i dający swoją postawą przykład nauczyciele. Udział w konferencji jest bezpłatny - po uprzednim uzyskaniu akredytacji. 

Bądź z nami 16 listopada w Muzeum POLIN w Warszawie!

Więcej informacji na stronie wydarzenia. 

dodatkowe materiały