Ferie z Żółtym Talerzem

Warszawa
13 lutego 2019
Wydarzenia

Kiedy za oknem zima, nie ma jak pyszna, rozgrzewająca i własnoręcznie przygotowana zupa! W trakcie ferii dzieci z placówek uczestniczących w programie Żółty Talerz wzięły udział w warsztatach kulinarnych w Pracowni Efektu Domina.

Podczas pięciu spotkań swoją przygodę z gotowaniem rozpoczęły dzieci w wieku 6-15 lat. Zajęcia praktyczne poprzedzone były krótkim teoretycznym wstępem, podczas którego uczestnicy dowiedzieli się m.in. czym są kubki smakowe na języku i jak to się dzieje, że czujemy każdy z pojedynczych smaków.

W trakcie zajęć praktycznych królowała kuchnia świata. Dzieci własnoręcznie przygotowały chowder kukurydziany – tradycyjną anglosaską zupę i meksykańską tortillę. Młodzi kucharze uczyli się także, jak zrobić zdrowe słodycze. Deser z nasionami chia, jogurtem i owocami oraz trufle o smaku rafaello lub daktylowo-kakaowym z kaszy jaglanej wyszły bardzo pysznie!

Spotkania kulinarne w Pracowni Efektu Domina zakończyły się sukcesem. Świadczą o tym zdjęcia, które dotarły do nas z Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Dzieciątka Jezus we Wlewsku. Uczestnicy naszych zajęć postanowili odtworzyć przygotowywane w Pracowni Efektu Domina dania i doskonale się przy tym bawili.

dodatkowe materiały