Nepal - Efekt Domina

TVN
5 maja 2019
Efekt domina

Obejrzyj odcinek

Jednym ze sposobów walki z handlem ludźmi na jest skuteczny system kontroli granic, który utrudnia handlarzom wywożenie swoich ofiar do innych krajów. Granica między Indiami a Nepalem jest otwarta, praktycznie niekontrolowana i ma ponad tysiąc siedemset kilometrów. Swobodny przepływ ludzi i towarów miał usprawnić współpracę handlową między tymi dwoma krajami i tym samym przyczynić się do rozwoju gospodarki. Granica jest wykorzystywaną przez pośredników biorących udział w handlu ludźmi.

Jednym ze sposobów walki z handlem ludźmi w organizacji 3Angels Nepal jest system punktów kontroli na granicach. Pracownicy i wolontariusze organizacji, starają się identyfikować ofiary handlu ludźmi. Dbają, by te osoby nie wyjechały z kraju, i uratowanym w ten sposób ludziom pomagają wrócić do swoich domów.

Kulczyk Foundation wsparła organizację poprzez wspieranie stworzonego przez 3 AN systemu punktów kontroli na granicy Nepalu z Indiami (system of checkpoints), kluczowego narzędzia organizacji, jeśli chodzi o ratowanie ofiar handlu ludźmi i pomoc osobom zagrożonym handlem ludźmi, a także wspierając działania prewencyjne związane ze współczesnym niewolnictwem.

Efekt Domina w niedzielę o godz. 11:00 w TVN, na www.player.pl lub na vimeo.com

Partnerem akcji informacyjnej jest Fakt - gazeta codzienna

dodatkowe materiały