Coraz bliżej święta

Wydarzenia
Pokazy odbywały się w duchu legendarnych zasad towarzyszących historii wypieku piernikarstwa. Na początku zajęć dzieci składały przysięgę aby przystąpić do Cechu Piekarzy, następnie poznawały składniki tradycyjnego piernikowego ciasta oraz recepturę jego przygotowania. Pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej, uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowali i dekorowali pierniki.
 
Warsztaty pieczenia pierników miały wymiar edukacyjny, prowadzone były w duchu integrującej zabawy, która wprowadziła dzieci w klimat nadchodzących świąt. Uczestnicy zajęć poznali, jak powstaje piernik, skąd wzięła się jego nazwa, skąd pochodzą stosowane do wypieku pierników przyprawy i jak wyglądało dawne cukiernicze rzemiosło.
 
Był to szczególnie magiczny czas pełen dziecięcej radości, pachnący choinką i piernikiem. Jak zawsze uśmiech i radość naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsza. Wszystkim placówkom serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach.

Aktualności

Okresowa Koalicja konsultuje założenia do ustawy o dostępie do podpasek w szkołach

Przedstawicielki i przedstawiciele samorządów, nauczycielki, dyrektorki szkół, lekarki, położne, polityczki i edukatorki wzięły udział w spotkaniu konsultacyjnym założeń do ustawy o dostępie do podpasek w szkołach. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Okresowej Koalicji 24 listopada.

Dowiedz się więcej

100. rocznica przyznania honorowego doktoratu Marii Skłodowskiej-Curie

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyły się uroczystości 100. rocznicy przyznania honorowego doktoratu Marii Skłodowskiej-Curie. Dyplom trafił w ręce wnuczki noblistki, prof. Hélène Langevin-Joliot. W imieniu Kulczyk Foundation przekazaliśmy nasze gratulacje i kwiaty. Pojawił się też moment, aby porozmawiać o planach remontu domu Marii pod Paryżem.

Dowiedz się więcej

Cykl Kariery tematem EFNI 2022. Jak dołączyć do programu dla pracodawców?

Cykl Kariery stał się jednym z tematów poruszonych podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie. W czasie panelu dyskusyjnego EFNI Talks przedstawiciele Kulczyk Foundation opowiedzieli o nowym programie Fundacji dla pracodawców i korzyściach płynących z równościowego podejścia do zarządzania firmą.

Dowiedz się więcej