Ponad 220 szkół w drugiej edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

Wydarzenia

Program będzie realizowany przez cały rok szkolny, począwszy od września 2022 roku.

Łącznie otrzymaliśmy 502 zgłoszenia do programu. Zakwalifikowały się do niego 224 szkoły. O przystąpieniu do programu decydowała kolejność zgłoszeń w obrębie danego województwa oraz typ szkoły (szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa).

Placówki biorące udział w programie będą miały zapewniony:

  • udział w ogólnopolskim programie społecznym na szeroką skalę,
  • całoroczny zapas podpasek dla wszystkich uczennic,
  • dostęp do materiałów edukacyjnych nt. dojrzewania i menstruacji,
  • wolontariat dla wybranych uczennic.

Wraz z dystrybucją środków higienicznych szerzona będzie wiedza na temat zdrowia menstruacyjnego oraz higieny powiązanej z miesiączką. Nauczyciele otrzymają też specjalne materiały edukacyjne, na podstawie których będą mogli przeprowadzać zajęcia z zakresu dojrzewania i menstruacji w trakcie godzin wychowawczych lub innych lekcji.

Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie uczennice otrzymają możliwość odbycia wolontariatu, który polega m.in. na promowaniu wiedzy na temat menstruacji wśród swoich koleżanek.

Wszystkim szkołom, które wysłały swoje zgłoszenia – bardzo dziękujemy. Placówkom, które zostaną objęte programem – serdecznie gratulujemy.

Aktualności

Prawie 1000 kobiet i dzieci na warsztatach w naszym Centrum „Cześć Dziewczyny!”

Blisko 1000 osób wzięło udział w warsztatach organizowanych w powołanym przez nas Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. To m.in. lektoraty języka polskiego, spotkania integracyjne, informacyjne i pomocowe. Część spotkań współorganizuje z nami Dom Ukraiński.

Dowiedz się więcej

Sfinansowaliśmy kolonie w podwarszawskich Markach dla dzieci z Ukrainy

Zakończyło się „Ukraińskie Lato w Warszawie” czyli letnie kolonie dla dzieci z Ukrainy. Zorganizowała je Fundacja Educational Center Children of Ukraine. Fundacja zapewnia edukację dzieciom, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny. Kolonie zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

Dowiedz się więcej

Zakończyliśmy rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci

Kulczyk Foundation przeprowadził rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci w Polsce, który promuje także równość płci. Kolejna odsłona Żółtego Talerza potrwa do 31 sierpnia 2023 roku. Rekrutacja do programu zakończyła się 19 sierpnia. 

Dowiedz się więcej