Rusza rekrutacja do programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

Wydarzenia

Wraz z dystrybucją środków higienicznych szerzona będzie wiedza nt. zdrowia i higieny menstruacyjnej. Nauczyciele otrzymają specjalne materiały edukacyjne, na podstawie których będą mogli przeprowadzać zajęcia z zakresu dojrzewania i menstruacji w trakcie godzin wychowawczych i innych lekcji. Dodatkowo w każdej szkole biorącej udział w programie uczennice otrzymają możliwość odbycia wolontariatu polegającego m.in. na promowaniu wiedzy na temat menstruacji wśród swoich koleżanek.

Program będzie realizowany przez cały rok szkolny, począwszy od września 2022 roku, natomiast już teraz zapraszamy przedstawicieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do zgłaszania placówek do udziału w programie. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy. Odesłanie uzupełnionego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu programu.

O przystąpieniu do programu będzie decydować kolejność zgłoszeń w obrębie danego województwa oraz typu szkoły (szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa).

Zgłoszenia będą przyjmowanie do 30.06.2022 roku do godz. 23:59.

O wynikach rekrutacji poinformujemy Państwa na podany adres e-mail, nie później niż do 31 lipca 2022 roku.

Placówki biorące udział w programie będą miały zapewniony:

  • udział w ogólnopolskim programie społecznym na szeroką skalę,
  • całoroczny zapas podpasek dla wszystkich uczennic,
  • dostęp do materiałów edukacyjnych nt. dojrzewania i menstruacji,
  • wolontariat dla wybranych uczennic.

Zapraszamy do aplikowania!

Aktualności

Trwa rekrutacja do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci

Kulczyk Foundation prowadzi rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. W ostatniej edycji Żółtego Talerza uczestniczyło ponad 15 000 dzieci. Codziennie gościliśmy w ponad 300 placówkach w całej Polsce. Kolejna odsłona programu rozpocznie się 1 września 2022 roku i potrwa do 31 sierpnia 2023 roku. Rekrutacja zakończy się 19 sierpnia. 

Dowiedz się więcej

Dominika Kulczyk: Ciągle się uczę siostrzeństwa

Z kobietami można tworzyć jedność. Po prostu wcześniej tego nie doświadczyłam. Nie wychowałam się otoczona kobietami, mam tego duży głód. Czuję, że tak czuje wiele z nas. Kiedyś kobiety były splecione w codziennych rytuałach jak warkocz, razem piekły chleb, wyszywały, plotły wianki. To zawsze w nas było, tylko o tym zapomniałyśmy. To jest dowód na to, że mamy pomiędzy sobą magiczną nić. Cieszmy się tym.

Dowiedz się więcej

Milion złotych na projekty poświęcone Ukrainie. Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie rozstrzygnęło Program Grantowy „Cześć Dziewczyny!”

Siostrzeństwo Polsko-Ukraińskie, do którego należą m.in. Henryka Bochniarz, Iryna Deszczyca, Ewa Ewart, Agnieszka Holland, Dominika Kulczyk, Olga Tokarczuk czy Oksana Zabużko, wybrało zwycięskie projekty w ramach Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Do 11 organizacji trafi prawie milion złotych na pomoc Kobietom i Dzieciom z Ukrainy. Siostrzeństwo zapowiada też uruchomienie kolejnej edycji Programu.

Dowiedz się więcej