Sfinansowaliśmy kolonie w podwarszawskich Markach dla dzieci z Ukrainy

Wydarzenia

W pięknym domu z ogrodem dzieciaki spędziły wakacje bawiąc się i ucząc. Podopieczni odwiedzali teatry i muzea, mieli też możliwość wzięcia udziału w lekcjach tańca, śpiewu czy malowania. Podczas kolonii odbywały się też warsztaty dziennikarskie, kreatywne lekcje fizyki, historii oraz języka polskiego.

Fundacja Educational Center Children of Ukraine została powołana, by zapewnić edukację dzieciom z Ukrainy, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny. Bezpieczną przystań podobieczni fundacji znaleźli w Polsce, w podwarszawskich Markach.

Kolonie dla dzieci zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”. Program zasiliły środki z naszego Funduszu Wsparcia dla Kobiet i Dziewczynek z Ukrainy o tej samej nazwie. Fundacja Educational Center Children of Ukraine to jedna z 11 organizacji, które otrzymały dofinansowanie w pierwszej edycji Programu.

Chcesz pomóc? Nieustannie prowadzimy zbiórkę na Fundusz „Cześć Dziewczyny!”. Dołącz do nas: patronite.pl/czescdziewczyny

Więcej o Programie Grantowym dowiesz się tutaj: czescdziewczyny.pl

Aktualności

Prawie 1000 kobiet i dzieci na warsztatach w naszym Centrum „Cześć Dziewczyny!”

Blisko 1000 osób wzięło udział w warsztatach organizowanych w powołanym przez nas Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. To m.in. lektoraty języka polskiego, spotkania integracyjne, informacyjne i pomocowe. Część spotkań współorganizuje z nami Dom Ukraiński.

Dowiedz się więcej

Ponad 220 szkół w drugiej edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

Wystartowała druga edycja programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, realizowanego przez Kulczyk Foundation i markę Rossmann. Tym razem programem objętych zostanie ponad 220 szkół z całej Polski. Dzięki nam uczennice będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek przez cały rok szkolny 2022/2023.

Dowiedz się więcej

Zakończyliśmy rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci

Kulczyk Foundation przeprowadził rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci w Polsce, który promuje także równość płci. Kolejna odsłona Żółtego Talerza potrwa do 31 sierpnia 2023 roku. Rekrutacja do programu zakończyła się 19 sierpnia. 

Dowiedz się więcej