Zakończyliśmy rekrutację do VII edycji programu Żółty Talerz. To największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci

Wydarzenia

Dotarcie do tysięcy potrzebujących dzieci nie byłoby możliwe bez zaangażowania naszych partnerów. Kulczyk Foundation realizuje Żółty Talerz przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: Caritasu, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Polskiego Czerwonego Krzyża i SOS Wiosek Dziecięcych.

Żółty Talerz to największy pozarządowy system wsparcia żywienia dzieci w Polsce, który promuje także równość płci w kuchni. W styczniu tego roku udało nam się wydać 8-milionowy posiłek w ramach programu.

Dla mnie to 8 milionów powodów, dla których warto było z tym programem wystartować. 8 milionów dziecięcych uśmiechów, o które codziennie się staramy. Żółty Talerz od samego początku był czymś więcej niż tylko programem wsparcia żywienia dzieci. Chciałam, żeby dawał dzieciom świadomość, że są zaopiekowane i ciepło, na które zasługują. Tym programem pokazujemy, że każda z tysięcy małych istot, którym pomagamy, jest w życiu tak samo równa. I równie ważna – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation.

Ale Żółty Talerz to nie tylko wsparcie w formie posiłków. To także edukacja o zdrowym odżywianiu. W tym celu prowadzimy zajęcia on-line i warsztaty stacjonarne w Pracowni Efektu Domina. We wszystkich działaniach wspierają nas specjalistki od żywienia z SGGW w Warszawie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o programie, skontaktuj się z nami wysyłając maila na adres: zoltytalerz@kulczykfoundation.org.pl

Aktualności

Prawie 1000 kobiet i dzieci na warsztatach w naszym Centrum „Cześć Dziewczyny!”

Blisko 1000 osób wzięło udział w warsztatach organizowanych w powołanym przez nas Centrum Pomocy Kobietom z Ukrainy „Cześć Dziewczyny!”. To m.in. lektoraty języka polskiego, spotkania integracyjne, informacyjne i pomocowe. Część spotkań współorganizuje z nami Dom Ukraiński.

Dowiedz się więcej

Ponad 220 szkół w drugiej edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”

Wystartowała druga edycja programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”, realizowanego przez Kulczyk Foundation i markę Rossmann. Tym razem programem objętych zostanie ponad 220 szkół z całej Polski. Dzięki nam uczennice będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek przez cały rok szkolny 2022/2023.

Dowiedz się więcej

Sfinansowaliśmy kolonie w podwarszawskich Markach dla dzieci z Ukrainy

Zakończyło się „Ukraińskie Lato w Warszawie” czyli letnie kolonie dla dzieci z Ukrainy. Zorganizowała je Fundacja Educational Center Children of Ukraine. Fundacja zapewnia edukację dzieciom, które z powodu wojny zostały zmuszone do opuszczenia swojej ojczyzny. Kolonie zostały sfinansowane z Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”.

Dowiedz się więcej