Bajkowy Efekt Domina

Każdy może stać się wróżką, dobrym czarodziejem, wystarczy tylko chcieć! Każdy może zostać wolontariuszem, niosącym nadzieję na lepsze jutro ludziom, którzy tę nadzieję już stracili. Szczególnie w regionach świata dotkniętych kataklizmem lub skrajną biedą taka pomoc jest najbardziej potrzebna. Jedno dobre zdarzenie może wywołać lawinę pozytywnych zmian i doprowadzić, tak jak w bajkach, do szczęśliwego końca. Poznajcie świat Bajkowego Efektu Domina!

audiobook

Płyta, która jest dodatkiem do książeczki zawiera 17 bajek - jedną z Polski i szesnaście z ośmiu krajów, które odwiedziła ekipa Efektu Domina podczas pierwszego sezonu. Dodatkowo audiobook został wzbogacony o dwa utwory muzyczne: Świat jest pełen bajek oraz Dobra Wróżka. Udźwiękowienie i muzyka: Filip Kuncewicz

Utwory na płycie
 • 1. Wprowadzenie — czyta Andrzej Ferenc
 • 2. Świat jest pełen bajek — utwór w wykonaniu Justyny Bojczuk
 • 3. POLSKA: Bajka o Piotrusiu — czyta Dominika Kulczyk
 • 4. FILIPINY: Słońce i księżyc — czyta Tomasz Ossoliński
 • 5. FILIPINY: Gwiazda poranna — czyta Magda Kusa (16 lat)
 • 6. GRUZJA: Kłótliwe sąsiadki — czyta Bartek Goździewski (8 lat)
 • 7. GRUZJA: Kijaruna — czyta Iza Szumielewicz
 • 8. IRAK: O sprytnym sułtanie i jeszcze sprytniejszym Alim — czyta Mateusz Ceran (11 lat)
 • 9. IRAK: Zaczarowane bociany — czyta Małgorzata Socha
 • 10. KAMBODŻA: O tym, skąd się wzięły tygrysy — czyta Paweł Deląg
 • 11. KAMBODŻA: Sprawiedliwy królik — czyta Sara Lewandowska (11 lat)
 • 12. MADAGASKAR: Król ptaków — czyta Kacper Cybiński (13 lat)
 • 13. MADAGASKAR: Czterej bracia — czyta Beata Pawlikowska
 • 14. NIKARAGUA: Bajka o króliku i krabie — czyta Szymon Majewski
 • 15. NIKARAGUA: Rodrigo i kolba kukurydzy — czyta Aleksandra Bulzacka (14 lat)
 • 16. TOGO: O tym, jak Anansi obdarzył ludzkość opowieściami — czyta Piotr Fronczewski
 • 17. TOGO: Najmądrzejsze stworzenie na ziemi — czyta Julia Siechowicz (12 lat)
 • 18. UGANDA: O dzielnej myszce Namudu — czyta Igor Borecki (9 lat)
 • 19. UGANDA: O tym, jak afrykańskie żurawie zdobyły swoje korony — czyta Agnieszka Dygant
 • 20. Dobra Wróżka — utwór w wykonaniu Chóru Alla Polacca

książeczka

„Bajkowy Efekt Domina” to książeczka edukacyjna i audiobook zawierający 17 bajek: jedną z Polski i szesnaście z ośmiu krajów, które odwiedziła ekipa Efektu Domina podczas pierwszego sezonu. Dzieci oraz osoby znane i lubiane czytają historie między innymi z Madagaskaru, Iraku, Gruzji, Filipin, Ugandy. Kupując Bajkowy Efekt Domina wspierasz chore dzieci — Podopiecznych Fundacji Radia Zet.


współpraca
Fundacja Radia Zet

Fundacja Radia ZET działa od 1999 roku. Jest organizacją pożytku publicznego. Pomaga dzieciom z chorobami serca, głównie z ciężkimi wadami wrodzonymi, opłacając leczenie i rehabilitację małych pacjentów i finansując zagraniczne operacje serca. Wspiera polskie kliniki kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej, kupując nowoczesny sprzęt m.in.: kardiomonitory, echokardiografy, czy respiratory.

www www.fundacjaradiazet.pl
Patronat Honorowy:

Dzieci mają w sobie wiele emocji, które nie zawsze potrafią nazwać. Inaczej postrzegają świat i prawidła nim rządzące. Im dziecko młodsze, tym trudniej mu nazwać uczucia i – w razie potrzeby – prosić o pomoc.

Bajka pozwala oswajać niełatwe sytuacje i zdobyć nowe doświadczenia. Niesie uniwersalne prawdy, poruszając łagodnie i w przystępny sposób sprawy bolesne i trudne, przekonując do otwartej rozmowy, także w kwestiach niełatwych.

Jestem przekonany, że historie, dzięki którym mali wielbiciele literatury poznają swoich rówieśników z różnych krajów, pozwolą przybliżyć sytuację najmłodszych na świecie, ucząc szacunku i zrozumienia oraz pokazując, że jedną z cenniejszych rzeczy, jaką można ofiarować drugiemu człowiekowi, jest czas i uwaga.

Darzę ogromnym szacunkiem wszelkie inicjatywy, mające na celu pomoc dzieciom. Dlatego pragnę Państwu serdecznie podziękować za tę akcję.

www www.brpd.gov.pl
Patronat Merytoryczny:

Bajki urzekają swoim magicznym klimatem, ale też zachęcają do namysłu nad życiem i ludzkim, niełatwym nieraz losem. Najmłodszym pomagają zrozumieć prawdy rządzące światem, odkryć i zrozumieć uniwersalne wartości, które pozostają niezmienne niezależnie od szerokości geograficznej. Ich wspólne czytanie (słuchanie) z dorosłym (opiekunem) może być doskonałą okazją do wspólnego odkrywania pięknych historii i wartościowych rozmów.

prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak
dr Katarzyna Sadowska
Wydział Studiów Edukacyjnych
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

www www.amu.edu.pl

partnerzy
Radio Zet

Radio ZET to jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. Od 25 lat bawi, informuje i umila dzień milionom słuchaczy. Tu najlepsza polska i zagraniczna muzyka gra 24 godziny na dobę, a swoje programy mają najpopularniejsze osobowości radiowe z Szymonem Majewskim, Rafałem Bryndalem i Moniką Olejnik na czele.

VIVA! Magazyn

VIVA! Najlepszy magazyn o gwiazdach. Ten luksusowy dwutygodnik nie tylko na bieżąco śledzi, co dzieje się w świecie polityki, kultury i showbiznesu, lecz zagląda również za kulisy wszystkich wydarzeń. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach.

MiniMini+

Z malucha zrobi zucha! MiniMini+ to telewizja dziecięca najczęściej rekomendowana przez polskich rodziców, która edukuje przez zabawę i jest całkowicie pozbawiona przemocy. Świat Rybki MiniMini pobudza wyobraźnię oraz przekazuje pozytywne wzorce i wartości. Stacja prezentuje wartościowe produkcje z największych światowych wytwórni, klasykę polskiej animacji oraz edukacyjne programy własne. Jej celem jest wspieranie najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym

Mamo To Ja _

Najpopularniejszy magazyn dla rodziców w Polsce. Podobne doświadczenia, te same pytania, identyczne problemy i dylematy tworzą niezwykle silne porozumienie pomiędzy czytelniczkami "Mamo, to ja"- młodymi mamami, a innymi młodymi mamami – redaktorkami tego pisma. Merytorycznie wysoki poziom tekstów, szybka reakcja na potrzeby czytelniczek (nowe rubryki i tematy) oraz współpraca ze znakomitymi specjalistami m.in. z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Akademii Medycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego sprawiają, że rodzice darzą miesięcznik "Mamo, to ja" ogromnym zaufaniem.

Przedszkolak _

Jedyne pismo na polskim rynku skierowane do rodziców dzieci starszych. W dwumiesięczniku tym rodzice znajdują odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące maluchów w wieku od 3 do 6 lat. Porady dotyczą m.in. wyboru przedszkola, diety starszaka, dodatkowych zajęć, na które warto zapisać malca, sposobów na przełamanie nieśmiałości u dziecka. W każdym numerze znajduje się ranking i szczegółowy opis oraz ocena ulubionych produktów spożywczych przedszkolaka.

babyonline.pl

Serwis dla mam oczekujących lub planujących dziecko oraz dla rodziców maluchów do 6 roku życia. Babyonline.pl bazuje na eksperckich treściach - oferuje użytkownikom bogatą i różnorodną bazę materiałów dla rodziców. Aż dwudziestu trzech ekspertów - lekarzy i specjalistów, m.in. z Instytutu Matki i Dziecka - czuwa nad jakością i wiarygodnością publikowanych porad. Uzupełnieniem artykułów są atrakcyjne galerie zdjęciowe oraz materiały multimedialne. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z praktycznych, spersonalizowanych narzędzi. Wśród nich m.in. specjalny kalendarz ciąży, szczegółowe kalendarze rozwoju dziecka wraz z newsletterami, kalendarz dni płodnych, kalkulator ciąży i terminu porodu, baza imion i wiele innych. Serwis Babyonline.pl został uznany za najlepszą Stronę Internetową Roku 2008 w kategorii „Dziecko i Rodzina” w ramach prestiżowego konkursu Webstarfestival"

Dzieci są ważne

Ekologiczny sewis dziecisawazne.pl inspiruje rodziców w drodze do zdrowych relacji, zdrowego życia oraz poszanowania natury.

Chór Alla Polacca

Chór Alla Polacca działa od kilkudziesięciu lat w Teatrze Wielkim — Operze Narodowej w Warszawie. Od 2014 roku dyrektorem artystycznym chóru jest Anna Bednarska. Młodzi entuzjaści muzyki pracują i koncertują w czterech grupach wiekowych. Uczestniczą w konkursach krajowych i międzynarodowych, zdobywając zaszczytne miejsca. Chór dokonał wielu nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji, a swój dorobek artystyczny udokumentował na kilkunastu płytach.

FILIP KUNCEWICZ

Kompozytor, muzyk multiinstrumentalista, realizator dźwięku. Właściciel studia nagrań Audiorepublica.

DARIA DRUZGAŁA
DARIA DRUZGAŁA

Producent muzyczny, wokalistka, autorka piosenek dziecięcych.

galeria
gdzie kupić

Nakład został wyczerpany.

dystrybucja title
kioski i saloniki RUCH

RUCH to prawie sto lat doświadczenia w dystrybucji prasy i nowoczesne rozwiązania w zakresie sprzedaży produktów impulsowych oraz usług. Dziś w ponad 2200 punktach oznaczonych logo RUCH — poza produktami tradycyjnie kojarzonymi z marką — można m.in. odbierać przesyłki ze sklepów internetowych, nadawać paczki, opłacać rachunki, płacić kartą i wypłacać pieniądze, a w wybranych lokalizacjach wziąć pożyczkę. Ten nowy kierunek rozwoju jest odpowiedzią firmy na zmieniające się oczekiwania Klientów.

www mapa możliwych miejsc zakupu
dystrybucja title
Natuli.pl

Internetowy sklep, w którym odnaleźć można polskie i zachodnie, ekologiczne marki, produkty z drewna, dobry design oraz niezależnych twórców handmade.

www www.natuli.pl
dodatkowe materiały