Mądre Bajki z całego świata

Dzieci, niezależnie z jakich są krajów: czy z Bangladeszu, Etiopii, Rumunii, czy z Polski, wszędzie tak samo marzą, tak samo kochają – i tak samo potrzebują czuć się bezpieczne. Nasza książeczka edukacyjna z płytą Mądre bajki z całego świata jest opowieścią o ich marzeniach. Bajki, które czytają sławni przyjaciele naszej akcji są okazją do wyjątkowej rozmowy z dziećmi o tym co czują, co przeżywają, a także czego nie rozumieją, okazją do partnerskiej rozmowy o wartościach, którymi kierujemy się w życiu, niezależnie od tego w jakiej części świata żyjemy.

audiobook

Płyta, która jest dodatkiem do książeczki, zawiera 17 bajek z krajów przedstawionych w drugim sezonie Efektu Domina – programu telewizyjnego o ludziach pomagającym innym. Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego wysłuchania Mądrych bajek z całego świata czytanych przez sławnych przyjaciół naszego projektu.

Utwory na płycie
 • 1. Wprowadzenie czyta Andrzej Ferenc
 • 2. Piotruś szuka przyjaciela (Polska) czyta Dominika Kulczyk
 • 3. Żarty tygryska, czyli o tym, że inny nie znaczy gorszy (Bangladesz) czyta Czesław Mozil
 • 4. Suknia Santy, czyli o tym, że zawsze można znaleźć przyjaciela (Bangladesz) czyta Włodzimierz Matuszak
 • 5. Kotek Zuzi, czyli o tym, że dobro zawsze do nas wraca (Polska) czyta Agata Młynarska
 • 6. Bajka dla bocianka, czyli o tym, że wielkie marzenia dają nam siłę (Polska) czyta Andrzej Piaseczny
 • 7. Sprytna papuga, czyli o tym, że każdy z każdym się dogada (Laos) czyta Anna Maria Buczek
 • 8. Magiczne zioła, czyli o tym, że każdy ma prawo być zdrowy (Laos) czyta Przemysław Wyszyński
 • 9. O chłopcu, który pomógł niedźwiadkowi uwierzyć w siebie (Rumunia) czyta Urszula Dudziak
 • 10. Jak trzy siostry radość na świecie przywróciły (Rumunia) czyta Andrzej Ferenc
 • 11. Zara i wodna księżniczka (Malezja) czyta Anna Cieślak
 • 12. Magiczna tratwa, czyli o tym, że warto być dobrym dla wszystkich (Malezja) czyta Damian Michałowski
 • 13. Ziarenko kawy, czyli o tym, że warto dzielić się z innymi (Etiopia) czyta Natalia Kukulska
 • 14. Brawo Libi, czyli o tym, że warto zawsze być sobą (Etiopia) czyta Sonia Bohosiewicz
 • 15. O Tomku, który nauczył się rozumieć innych (Polska) czyta Kamil Kula
 • 16. Jak pokonać smoka i nikomu nie zrobić krzywdy (Polska) czyta Andrzej Nejman
 • 17. Furaha i dobroczynne motyle (Zambia) czyta Marta Żmuda Trzebiatowska
 • 18. Jak mała Rozalla słońce, wiatr i wodę zawstydziła (Zambia) czyta Karolina Nolbrzak

książeczka

Mądre bajki z całego świata to edukacyjna książeczka dla dzieci w wieku powyżej 5 lat z dołączonym audiobookiem z bajkami pochodzącymi z Bangladeszu, Laosu, Rumunii, Malezji, Etiopii, Zambii oraz bajki z Polski. W książeczce znajdują się pytania, które pomagają w rodzinnych rozmowach na ważne tematy poruszane w bajkach oraz zdania dla dzieci do samodzielnego wykonania ułatwiające dzieciom zrozumienie często niełatwych kwestii.

Dochód ze sprzedaży książeczki został przekazany Fundacji Radia Zet.

współpraca
Fundacja Radia Zet

Fundacja Radia ZET działa od 1999 roku. Jest organizacją pożytku publicznego. Pomaga dzieciom z chorobami serca, głównie z ciężkimi wadami wrodzonymi, opłacając leczenie i rehabilitację małych pacjentów i finansując zagraniczne operacje serca. Wspiera polskie kliniki kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej, kupując nowoczesny sprzęt m.in.: kardiomonitory, echokardiografy, czy respiratory.

www www.fundacjaradiazet.pl
Patronat Honorowy:

W każdej bajce i legendzie jest ziarno prawdy, a przynajmniej przywilejem beztroskiego dzieciństwa jest w to wierzyć. […] Mądre bajki z całego świata zabierają słuchaczy w fascynującą podróż po najodleglejszych zakątkach, pozwalają poznać radości i smutki rówieśników z różnych kontynentów, przybliżają nieznane. Bawią i jednocześnie przypominają o najważniejszych wartościach – między innymi o tym, że dobro zawsze do nas wraca, każdy ma prawo być zdrowy i bezpieczny, a szczęście daje człowiekowi robienie tego, co lubi. Tygrysek Atiq uczy się szacunku dla odmienności, niedźwiadek Brun nabiera wiary w siebie, dzielna Lolu pomaga swojej mamie wyzdrowieć, a mały Piotruś odkrywa, czym jest prawdziwa przyjaźń. Mądre bajki nie tylko realizują prawo dziecka do wypoczynku i zabawy, lecz także prawo do rozwoju czy edukacji. Kształtują wyobraźnię, poszerzają horyzonty, uczą odpowiedzialności, tolerancji, otwartości na świat, pozwalają zrozumieć inne kultury. Bezsprzecznie prowadzą do ważnego morału – bajki dla dzieci są po prostu potrzebne!

www www.brpd.gov.pl
Patronat Merytoryczny:

Kulczyk Foundation po raz kolejny zaprasza dzieci oraz dorosłych do pełnej optymizmu krainy bajek! Można tu spotkać bohaterów opowieści zarówno z Polski, jak i odległych zakątków globu. Młodsi i starsi mają okazję zatrzymać się w codziennym pośpiechu, zasłuchać i odkryć lepszy świat. Bajkową rzeczywistość przybliżają interpretacje znanych osób. To ich niezwykłe recytacje przenoszą słuchaczy w miejsca pełne sprytnych papug, mądrych leśnych duszków, kotów obdarzonych cudowną mocą czy bocianiątek, które podążają za marzeniami. Bajki przy gotowane przez Kulczyk Foundation skłaniają do refleksji nad trudnymi bądź zabawnymi, zawsze jednak niezwykłymi losami ludzi i zwierząt. Zachęcają, by razem z bohaterami uczyć się, czym jest przyjaźń, dobro, mądrość i wrażliwość. Inspirują do rozmów o marzeniach, o poczuciu własnej wartości. O tym, dlaczego warto poświęcić czas na edukację, jak rozwiązywać konflikty, jak pomagać ludziom. Jak kształtować życie swoje i innych, by uczynić je lepszym i bardziej wartościowym.

prof. UAM dr hab. Kinga Kuszak
dr Katarzyna Sadowska
Wydział Studiów Edukacyjnych
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

www www.amu.edu.pl

partnerzy
Radio Zet

Radio ZET to jedna z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce. Od 25 lat bawi, informuje i umila dzień milionom słuchaczy. Tu najlepsza polska i zagraniczna muzyka gra 24 godziny na dobę, a swoje programy mają najpopularniejsze osobowości radiowe z Szymonem Majewskim, Rafałem Bryndalem i Moniką Olejnik na czele.

VIVA! Magazyn

VIVA! Najlepszy magazyn o gwiazdach. Ten luksusowy dwutygodnik nie tylko na bieżąco śledzi, co dzieje się w świecie polityki, kultury i showbiznesu, lecz zagląda również za kulisy wszystkich wydarzeń. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach.

Mamo To Ja _

Najpopularniejszy magazyn dla rodziców w Polsce. Podobne doświadczenia, te same pytania, identyczne problemy i dylematy tworzą niezwykle silne porozumienie pomiędzy czytelniczkami "Mamo, to ja"- młodymi mamami, a innymi młodymi mamami – redaktorkami tego pisma. Merytorycznie wysoki poziom tekstów, szybka reakcja na potrzeby czytelniczek (nowe rubryki i tematy) oraz współpraca ze znakomitymi specjalistami m.in. z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Akademii Medycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego sprawiają, że rodzice darzą miesięcznik "Mamo, to ja" ogromnym zaufaniem.

Twoje Dziecko _
Twoje Dziecko _

Jedyny magazyn polecany przez Instytut Matki i Dziecka. Ekspert wśród magazynów dla rodziców.

Przedszkolak _

Jedyne pismo na polskim rynku skierowane do rodziców dzieci starszych. W dwumiesięczniku tym rodzice znajdują odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące maluchów w wieku od 3 do 6 lat. Porady dotyczą m.in. wyboru przedszkola, diety starszaka, dodatkowych zajęć, na które warto zapisać malca, sposobów na przełamanie nieśmiałości u dziecka. W każdym numerze znajduje się ranking i szczegółowy opis oraz ocena ulubionych produktów spożywczych przedszkolaka.

babyonline.pl

Serwis dla mam oczekujących lub planujących dziecko oraz dla rodziców maluchów do 6 roku życia. Babyonline.pl bazuje na eksperckich treściach - oferuje użytkownikom bogatą i różnorodną bazę materiałów dla rodziców. Aż dwudziestu trzech ekspertów - lekarzy i specjalistów, m.in. z Instytutu Matki i Dziecka - czuwa nad jakością i wiarygodnością publikowanych porad. Uzupełnieniem artykułów są atrakcyjne galerie zdjęciowe oraz materiały multimedialne. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z praktycznych, spersonalizowanych narzędzi. Wśród nich m.in. specjalny kalendarz ciąży, szczegółowe kalendarze rozwoju dziecka wraz z newsletterami, kalendarz dni płodnych, kalkulator ciąży i terminu porodu, baza imion i wiele innych. Serwis Babyonline.pl został uznany za najlepszą Stronę Internetową Roku 2008 w kategorii „Dziecko i Rodzina” w ramach prestiżowego konkursu Webstarfestival"

MiniMini+

Z malucha zrobi zucha! MiniMini+ to telewizja dziecięca najczęściej rekomendowana przez polskich rodziców, która edukuje przez zabawę i jest całkowicie pozbawiona przemocy. Świat Rybki MiniMini pobudza wyobraźnię oraz przekazuje pozytywne wzorce i wartości. Stacja prezentuje wartościowe produkcje z największych światowych wytwórni, klasykę polskiej animacji oraz edukacyjne programy własne. Jej celem jest wspieranie najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym

FILIP KUNCEWICZ

Kompozytor, muzyk multiinstrumentalista, realizator dźwięku. Właściciel studia nagrań Audiorepublica.

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Sieć Przedsiębiorczych Kobiet to platforma spotkań dla kobiet biznesu. Umożliwia nawiązywanie kontaktów, stymuluje wspieranie się kobiet oraz dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Sieć Przedsiębiorczych Kobiet realizuje  programy społeczne, które prowadzą do zakładania nowych firm, a także sieciuje kobiety podczas spotkań networkingowych, konferencji i innych formatów.

galeria
gdzie kupić

Nakład został wyczerpany.

Rossman
Rossman

Rossmann jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Codziennie zakupy w naszych drogeriach robi 675 tys. Polaków. Pierwszy sklep z naszym logo powstał w 1993 r. w Łodzi. 22 lata później świętowaliśmy otwarcie tysięcznej drogerii w warszawskich Złotych Trasach. Dziś nasza firma to ponad 1100 sklepów i 15,5 tys. pracowników

www www.rossman.pl
dodatkowe materiały