Mądre Bajki z całego świata

„Mądre bajki” to 16 niezapomnianych opowieści, których akcja toczy się od Timoru Wschodniego po Polskę! A do tego wspaniali artyści, którzy zgodzili się przeczytać te bajeczne historie. „Mądre bajki z całego świata” to książeczka pełna rysunkowych zadań dla dzieci, w której na najmłodszych czekają też naklejki oraz mapa świata. Do książeczki dołączona jest również koperta z dwiema płytami CD.

Pieniądze ze sprzedaży przeznaczone zostaną na wsparcie dla dzieci dotkniętych przemocą. Cały zysk ze sprzedaży wesprze uruchomienie w 2018 roku, w najbardziej newralgicznych godzinach – od 20.00 do 2.00 nad ranem - Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

audiobook

Płyty CD, które są dodatkiem do książeczki, zawierają łącznie 16 bajek z krajów przedstawionych w trzecim i czwartym sezonie Efektu Domina – programu telewizyjnego o ludziach pomagającym innym. Zachęcamy do wspólnego, rodzinnego wysłuchania Mądrych bajek z całego świata czytanych przez sławnych przyjaciół naszego projektu.

Utwory na płytach

CD1:

 • 1. Piotruś i Żółty Talerz (Polska) czyta Dominika Kulczyk
 • 2. Michał i czarodziejska piłka (Polska) czyta Jakub Błaszczykowski
 • 3. Jak Basia ptaki szczęścia uratowała (Polska) czyta Małgorzata Domagalik
 • 4. Jak mały dzik Danyło przegonił wielkiego niedźwiedzia (Ukraina) czyta Wojciech Mecwaldowski
 • 5. Mkukusu i pierwsza kropla wody (Tanzania) czyta Dominika Kluźniak
 • 6. Jak mały Nyima pomógł wielkiemu człowiekowi śniegu (Nepal) czyta Łukasz Nowicki
 • 7. Jak chmurka poprosiła dzieci o pomoc (Malawi) czyta Ewa Konstancja Bułhak
 • 8. Jak mały Sunan posłuchał mądrego tygryska (Tajlandia) czyta Paweł Małaszyński

CD2:

 • 1. Jak syrenka Mellifa zrozumiała świat (Malawi) czyta Edyta Jungowska
 • 2. Jak ocelocik Luis nie zostawił słabszego w potrzebie (Panama) czyta Krzysztof Kowalewski
 • 3. Jak pomiędzy wioskami most się nagle pojawił (Brazylia) czyta Magdalena Lamparska
 • 4. Jak dwa kangury o mało jednego lasu nie zadeptały (Timor Wschodni) czyta Paweł Domagała
 • 5. Jak biały słonik zawstydził małpy (Benin) czyta Dominika Ostałowska
 • 6. Jak Jose zaczął cenić swoje córki (Kolumbia) czyta Jacek Kawalec
 • 7. Jak bocianek spotkał Azzama na greckiej plaży (Grecja) czyta Magdalena Różczka
 • 8. Jak Nam zaprosił do domu jednorożca (Wietnam) czyta Wiktor Zborowski

książeczka

Zaproszenie do przeczytania bajek przyjęli: Ewa Konstancja Bułhak, Małgorzata Domagalik, Paweł Domagała, Edyta Jungowska, Jacek Kawalec, Dominika Kluźniak, Krzysztof Kowalewski, Magdalena Lamparska, Paweł Małaszyński, Wojciech Mecwaldowski, Łukasz Nowicki, Dominika Ostałowska, Magdalena Różczka oraz Wiktor Zborowski.

Bajki czytają także Dominika Kulczyk oraz Kuba Błaszczykowski, bo to ich fundacje zawarły wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka sojusz, którego pierwszym elementem jest ta akcja. Środki ze sprzedaży książeczki z płytami obie fundacje wspólnie przekażą na pomoc dzieciom, w których życiu niestety wszechobecna jest przemoc.

– Przygotowując telewizyjny program „Efekt Domina”, który dzieje się na całym świecie poznajemy setki ludzi. Ci ludzie różnią się od nas często kolorem skóry, kulturą, warunkami życia, ale nie różni nas jedno – dla wszystkich tak samo ważne są te same proste wartości: miłość, przyjaźń, gotowość do obrony słabszych. Dzieci i ich rodzice odnajdą te wartości w „Mądrych bajkach z całego świata” – mówi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

Wydawcą płyty jest Kulczyk Foundation, natomiast współwydawcą Agora. Partnerem charytatywnym jest Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Rzecznik Praw Dziecka, a patronat merytoryczny Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Partnerami są także: Viva!, Twoje Dziecko, Mamo to Ja, MiniMini +, babyonline.pl oraz Audiorepublica.

współpraca

partnerzy
Gazeta Wyborcza
Gazeta Wyborcza
Viva! Magazyn 20lat

VIVA! Najlepszy magazyn o gwiazdach. Ten luksusowy dwutygodnik nie tylko na bieżąco śledzi, co dzieje się w świecie polityki, kultury i showbiznesu, lecz zagląda również za kulisy wszystkich wydarzeń. Pisząc o artystach, politykach, ludziach sukcesu, opowiada także o ich życiu prywatnym, namiętnościach, pasjach i życiowych doświadczeniach.

Mamo To Ja _

Najpopularniejszy magazyn dla rodziców w Polsce. Podobne doświadczenia, te same pytania, identyczne problemy i dylematy tworzą niezwykle silne porozumienie pomiędzy czytelniczkami "Mamo, to ja"- młodymi mamami, a innymi młodymi mamami – redaktorkami tego pisma. Merytorycznie wysoki poziom tekstów, szybka reakcja na potrzeby czytelniczek (nowe rubryki i tematy) oraz współpraca ze znakomitymi specjalistami m.in. z Instytutu Matki i Dziecka, Centrum Zdrowia Dziecka, Akademii Medycznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego sprawiają, że rodzice darzą miesięcznik "Mamo, to ja" ogromnym zaufaniem.

Twoje Dziecko _
Twoje Dziecko _

Jedyny magazyn polecany przez Instytut Matki i Dziecka. Ekspert wśród magazynów dla rodziców.

babyonline.pl

Serwis dla mam oczekujących lub planujących dziecko oraz dla rodziców maluchów do 6 roku życia. Babyonline.pl bazuje na eksperckich treściach - oferuje użytkownikom bogatą i różnorodną bazę materiałów dla rodziców. Aż dwudziestu trzech ekspertów - lekarzy i specjalistów, m.in. z Instytutu Matki i Dziecka - czuwa nad jakością i wiarygodnością publikowanych porad. Uzupełnieniem artykułów są atrakcyjne galerie zdjęciowe oraz materiały multimedialne. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z praktycznych, spersonalizowanych narzędzi. Wśród nich m.in. specjalny kalendarz ciąży, szczegółowe kalendarze rozwoju dziecka wraz z newsletterami, kalendarz dni płodnych, kalkulator ciąży i terminu porodu, baza imion i wiele innych. Serwis Babyonline.pl został uznany za najlepszą Stronę Internetową Roku 2008 w kategorii „Dziecko i Rodzina” w ramach prestiżowego konkursu Webstarfestival"

MiniMini+

Z malucha zrobi zucha! MiniMini+ to telewizja dziecięca najczęściej rekomendowana przez polskich rodziców, która edukuje przez zabawę i jest całkowicie pozbawiona przemocy. Świat Rybki MiniMini pobudza wyobraźnię oraz przekazuje pozytywne wzorce i wartości. Stacja prezentuje wartościowe produkcje z największych światowych wytwórni, klasykę polskiej animacji oraz edukacyjne programy własne. Jej celem jest wspieranie najmłodszych w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym i społecznym, a rodziców w procesie wychowawczym

FILIP KUNCEWICZ

Kompozytor, muzyk multiinstrumentalista, realizator dźwięku. Właściciel studia nagrań Audiorepublica.

galeria

fot. Katarzyna Rainka/Kulczyk Foundation

dodatkowe materiały