Pomagamy, by edukacja dzieci uratowała Malawi

Malawi
wspieranie edukacji

Obejrzyj odcinek

Jeszcze w 2008 roku w afrykańskim Malawi umierało 10 osób w ciągu godziny. 24 godziny na dobę. Z powodu AIDS odchodziły setki, tysiące mieszkańców Malawi osieracając swoje dzieci. Dlatego takie znaczenie ma walka o to, by te maluchy przeżyły. Przeżyły, dorosły, zdobyły zawód i zrozumiały, że można uniknąć zakażenia. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation kierowana przez Dominikę Kulczyk właśnie w Malawi pomaga zadbać o warunki życia i nauki najmłodszych.

Malawi należy do pierwszej, niechlubnej dziesiątki państw z najwyższą umieralnością z powodu AIDS. W tym niewielkim kraju ludzie często nawet nie wiedzą, że są zarażeni. I nieświadomie przekazują wirusa innym. W ten sposób Malawi ma swój udział w przerażającej statystyce. Każdego dnia na świecie ponad 7 tysięcy osób zakaża się wirusem HIV, z około 5 tysięcy, również codziennie, umiera z powodu chorób związanych z AIDS.

W Malawi umierają rodzice osierocając bezbronne dzieci. Noszące jakże często w swoim organizmie śmiertelną chorobę. Na szczęście państwo zaczyna coraz szerzej dbać o właściwą diagnostykę i bezpłatne leczenie. Powoli zmienia się świadomość mieszkańców, ale potwornej ceny, jaką zapłaciło poprzednie pokolenie nie da się już niczym zadośćuczynić.

Kulczyk Foundation w Malawi zajęło się wsparciem dla niesamowitego przedsięwzięcia – Jacaranda Vocational School, szkoły zawodowej prowadzonej przez Jacaranda Foundation. W Malawi na gwałt potrzeba fachowców, inżynierów, reprezentantów zawodów ścisłych, rzemieślników. A z drugiej strony dla tych dzieci to jedyna szansa na wyjście z biedy. Ta szkoła działa jako przedsiębiorstwo społeczne i produkuje wspaniałe rzeczy – od chleba po meble!

tutaj działamy

Tak pomagamy:

W Jacaranda Vocational School przystosowaliśmy budynek i wyposażyliśmy warsztat stolarski:10000 USD

W Jacaranda Vocational School przystosowaliśmy budynek dla potrzeb piekarni i cateringu:10000 USD

  im warto pomóc

  Case title
  Marie Da Silva Dyrektorka i założycielka Jacaranda Foundation

  Marie urodziła się i wychowała w Chigumula w Malawi. Z powodu AIDS straciła 14 osób rodziny, w tym tatę, który zaraził się wirusem HIV podczas transfuzji krwi. Marie przez 19 lat pracowała jako niania w USA. W swoim rodzinnym domu w Chigumula otworzyła szkołę dla sierot Jacaranda. Przez lata przeznaczała jedną trzecią pensji opiekunki dla dzieci w Stanach na utrzymanie szkoły i pensje dla nauczycieli. Wróciła do Malawi w 2010 roku. Za swoją działalność w 2008 roku została odznaczona tytułem CNN Hero.

  Case title
  Luc Deschamps Dyrektor wykonawczy Jacaranda Foundation

  Luc jest Francuzem. Skończył dziennikarstwo na Sorbonie. Po studiach w ramach stażu trafił do Malawi. Wtedy poznał Marie. Luc twierdzi, że od pierwszego wejrzenia wiedział, że znajomość z Marie będzie szczególna. Potem przez 10 lat mieszkał w Nowym Yorku. Przeznaczenie sprawiło, że znowu spotkał Marie. W 2007 przeniósł się na stałe do Malawi, żeby nadzorować działania Jacaranda School for Orphans. Po śmierci mamy Marie brakowało osoby, która na miejscu czuwałaby nad fundacją. Poślubił Marie po 19 latach od poznania.

  Case title
  John Samson Uczeń Jacaranda School for Orphans

  John ma 16 lat. Jego rodzice nie żyją. Zmarli na AIDS, gdy miał 4 lata. Potem okazało się jest nosicielem wirusa HIV. Żebrał, by zdobyć jedzenie. Wszystko zmieniło się, kiedy trafił do Jacarandy. Jako dwunastolatek wygrał konkurs Royal Commonwealth Junior Essay Competition. Napisał esej Dzień, w którym założyłem swoje najlepsze ubranie. Chodziło o szkolny mundurek. Bo gdy go miał na sobie, wtedy nikt nie widział, jak bardzo John jest biedny ani że jest nosicielem HIV. W nagrodę pojechał do Londynu, gdzie był na audiencji u królowej Elżbiety II.

  Case title
  Tadala Mawindo Uczennica Jacaranda School for Orphans

  Tadala ma 17 lat i jest uczennicą drugiej klasy. Jocaranda School. Bierze udział w warsztatach makijażu w fundacji. Jest już całkiem doświadczoną makijażystką, dlatego prowadzi też zajęcia dla innych uczniów. Sama tajników sztuki makijażu nauczyła się od znanej hollywoodzkiej makijażystki, Tracey Anderson, która dwa lata temu odwiedziła Jacarandę. Tadala robi również makijaże poza warsztatami w szkole, na przykład na śluby. Mieszka razem ze swoją mamą i rodzeństwem. Ojciec Tadali zmarł na AIDS. Jej mama jest HIV pozytywna.

  Case title
  Flomina Mawindo Mama uczennicy Jacaranda School for Orphans

  Flomina Mawindo to mama 17-letniej Tadali i uczestniczka specjalnego programu społecznego w Jacardandzie polegającego na mikrokredytach. Program adresowany jest do kobiet, które w ten sposób zyskują szansę aktywizacji zawodowej. Mama Tadali zarabia sprzedają warzywa, które uprawia na poletku przy swoim domu. Dzięki temu ma pieniądze na utrzymanie swojej rodziny. Flomina dochowała się pięciorga dzieci. Jej mąż, podobnie jak tysiące innych mężczyzn i kobiet w Malawi, zmarł na AIDS. To od niego Flomina zaraziła się wirusem HIV.

  tak możesz pomóc

  Zostań darczyńcą

  Wesprzyj Marie i Luc’a, ich Jacaranda Foundation oraz naukę takich dzieci, jak John Samson! Kulczyk Foundation przekaże 100% zebranych środków na ten cel.

  A. Przelew tradycyjny: na nr konta Kulczyk Foundation: 92 1090 1362 0000 0001 2274 9213 z dopiskiem „Malawi”.

  B. Możesz także skorzystać z szybkich przelewów PayU – wszystkie opcje znajdują się poniżej:

   

   

  wpłacam
  10 zł
  wpłacam
  20 zł
  wpłacam
  75
  wpłacam
  100 zł
  wpłacam dowolną kwotę
  x wpłacam
  10 zł

  Wpłacam 10 zł

  W celu przekazania darowizny podaj dane do płatności

  100% przekazanych środków przekażemy wskazanej ogranizacji pozarządowej.

  Imię Nazwisko E-mail
  x wpłacam
  20 zł

  Wpłacam 20 zł

  W celu przekazania darowizny podaj dane do płatności

  100% przekazanych środków przekażemy wskazanej ogranizacji pozarządowej.

  Imię Nazwisko E-mail
  x wpłacam
  75

  Wpłacam 75 zł

  W celu przekazania darowizny podaj dane do płatności

  100% przekazanych środków przekażemy wskazanej ogranizacji pozarządowej.

  Imię Nazwisko E-mail
  x wpłacam
  100 zł

  Wpłacam 100 zł

  W celu przekazania darowizny podaj dane do płatności

  100% przekazanych środków przekażemy wskazanej ogranizacji pozarządowej.

  Imię Nazwisko E-mail
  x wpłacam dowolną kwotę

  Wpłacam dowolną kwotę

  W celu przekazania darowizny podaj dane do płatności

  100% przekazanych środków przekażemy na edukację w Malawi

  Kwota Imię Nazwisko E-mail
  dodatkowe materiały