Pamiętajmy o Ukrainie - pomagamy ofiarom kryzysu humanitarnego

Ukraina
pomoc humanitarna i medyczna

Ponad 9 tys. ofiar, ponad 21 tys. rannych, ponad 2 mln osób, które musiały opuścić swój dom, ponad 3,8 mln osób, które potrzebują pomocy. To dotychczasowy bilans konfliktu na Ukrainie. Kulczyk Foundation angażuje się w działania pomocowe na Ukrainie już od stycznia 2014 roku, gdy polscy ratownicy medyczni – dzięki naszemu wsparciu – udzielali pomocy na euromajdanie w Kijowie. 

Pamiętajmy o Ukrainie. „To nasi sąsiedzi. oni żyją tu i teraz. pamiętajmy o nich nie tylko wtedy, gdy o przerażającej wojnie na Ukrainie donoszą światowe media. ta wojna trwa cały czas. tak jak w narodzie ukraińskim trwa nadzieja, że wreszcie będzie normalnie, dobrze, bezpiecznie” – mówi Dominika Kulczyk.

Gdy w lutym 2014 roku rozpoczęła się Rewolucja Godności (Революція гідності, Revolution of Dignity), zdecydowaliśmy, że pomaganie na Ukrainie stanie
się jednym z priorytetów Kulczyk Foundation. W kolejnych latach, korzystając z wcześniejszych doświadczeń, rozwinęliśmy projekt pomocy medycznej. Pozyskaliśmy od darczyńcy (producenta leków, który zastrzegł sobie anonimowość) ponad 6 tys. kilogramów produktów leczniczych, które w drugiej połowie 2016 roku – za pośrednictwem naszych partnerów oraz we współpracy z Ministerstwem Ochrony Zdrowia Ukrainy - trafiły do ponad 100 punktów medycznych (szpitali, klinik) znajdujących się w większości obwodów Ukrainy. Przekazaliśmy potrzebującym ponad 164,5 tys. opakowań leków o łącznej wartości ponad 3,1 mln PLN. 

tutaj działamy

W 20 obwodach na Ukrainie wsparliśmy punkty medyczne:164,5 tys. opakowań leków

3,1 mln PLN (wartość leków)

dodatkowe materiały