Pomagamy ofiarom kryzysu humanitarnego na Ukrainie

Ukraina
pomoc humanitarna i medyczna

Wspomóż akcję na: www.wplaty.kryzyshumanitarnynaukrainie.pl

Ukraińska wojna pozbawiła domu, jedzenia, poczucia bezpieczeństwa wiele osób. W tragicznej sytuacji, bez cienia nadziei, pozostawione same sobie są zwłaszcza osoby starsze. Wspólny projekt, stworzony przez Kulczyk Foundation, Grupę Onet.pl oraz polskie kluby Rotary International ma na celu dotarcie z paczkami żywnościowymi zakupionymi dzięki dobroci serca Polaków do emerytów pochodzących z okręgu donieckiego. Stanowią oni około 70 proc. tzw. uchodźców wewnętrznych, czyli osób, które wyemigrowały z miejsca zamieszkania, nie przekraczając granicy Ukrainy. Jest ich niemal 350 tysięcy, a zdecydowana większość została pozbawiona swych domów i środków do życia!

- W tej akcji walczymy o przetrwanie i godność osób starszych. W każdej społeczności osoby starsze powinny być skarbem, tymczasem tam, gdzie dotrze nasza akcja, seniorzy bez jedzenia i bez nadziei na przyszłość żyją w piwnicach zrujnowanych wojną domów. Zatroszczmy się o nich, pomóżmy naszym sąsiadom Ukraińcom uratować to, co jest najcenniejsze. Niewątpliwie trudna wspólna historia jest za, a nie przed nami. Przed nami stoją dokładnie tacy samy ludzie jak my, których my możemy wspierać - mówi Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation.

Koszt jednej paczki żywnościowej dla starszej osoby to 25 zł. Jest to realny ratunek, który pozwala przeżyć kolejne dwa tygodnie bez lęku przed głodem. Nie ma za dużo czasu, bo wielkimi krokami zbliża się zima. Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest dramatyczna. W okręgu ługańskim i donieckim pomocy żywnościowej potrzebuje blisko 1,8 mln osób. Problemem są też zniszczone szpitale oraz brak wykwalifikowanego personelu medycznego. Łącznie liczba osób, które wymagają natychmiastowej pomocy, sięga nawet 4,5 mln i z każdym dniem rośnie. Tym bardziej liczy się najprostsze wsparcie, a jest nim po prostu pożywne jedzenie. W związku z trudną sytuacją, z całego serca, także w imieniu właśnie tych starszych ludzi, prosimy o pomoc finansową, która pozwoli kupić paczki żywnościowe. Zawartość takiej paczki opracowaliśmy na podstawie wskazań ONZ.

Nasi partnerzy:

Grupa Onet.pl
Założona w roku 1996 roku Grupa Onet.pl to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm medialnych w Polsce. Należy do niej szereg popularnych serwisów i usług on-line, m.in. Onet.pl – największy portal internetowy w Polsce, serwisy wideo Onet.tv oraz VoD.pl.Od roku 2012 Grupa Onet.pl stanowi część Ringier Axel Springer Media AG. Wraz z Ringer Axel Springer Polska, Onet.pl tworzy Grupę Onet-RASP, której serwisy każdego miesiąca odwiedza ponad 18 mln użytkowników (dane: Megapanel PBI/Gemius, lipiec 2015). Do Grupy Onet-RASP, obok marek Onetu, należą też m.in. tytuły takie jak „Fakt”, „Newsweek”, „Przegląd Sportowy”, „Forbes”, „Auto Świat”, czy „Komputer Świat”. Grupa Onet-RASP to także największa polska platforma wideo w Internecie, której materiały wideo każdego miesiąca notują ponad 120 mln wyświetleń.

Rotary International
Rotary International jest najstarszą organizacją służebną na świecie. Od ponad 110 lat kluby na całym świecie spotykają się aby działać na rzecz lokalnych społeczności, krzewić ideały służby, etyki zawodowej, pokoju i współpracy. Na całym świecie jest 1,2 mln rotarian i ponad 34 500 klubów. Wspólnym programem prowadzonym od 30 lat jest walka z wirusem polio (Heinego-Medina. Już tylko krok dzieli nas od świata wolnego od polio, zachorowania występują tylko w Pakistanie i Afganistanie i ostatnio na zachodniej Ukrainie. W Polsce już przed II wojną światową działało 9 klubów. Rotary wróciło do Polski po 50 latach wraz z przemianami demokratycznymi i obecnie mamy 74 klubów i 1700 członków. Obecnie Dystrykt 2230 obejmuje Białoruś, Polskę i Ukrainę. W sumie 122 kluby, 2500 rotarian.

tutaj działamy

Koszt jednej paczki żywnościowej dla starszej osoby to25 złotych

W okręgu ługańskim i donieckim pomocy żywnościowej potrzebuje blisko 1,8 mln osób

Natychmiastowej pomocy potrzebuje nawet4,5 mln osób

dodatkowe materiały