Wsparliśmy organizację symulacji obrad ONZ - Warsaw Model United Nations

Warszawa
wspieranie edukacji

MUN to popularna na całym świecie symulacja obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, podczas której uczniowie i studenci wchodzą w role delegatów państw członkowskich. Konferencje tego typu organizowane są na całym świecie. Ich celem jest zainteresowanie młodzieży problemami współczesnego świata, stworzenie im okazji do dyskusji o globalnych problemach oraz rozwinięcie ich umiejętności dyplomatycznych i językowych, gdyż obrady prowadzone są w języku angielskim.

Konferencja odbyła się w dniach 20-22 października 2016 r.. Była to jubileuszowa, dziesiąta edycja Warsaw Model United Nations. WawMUN, organizowany przez uczennice i uczniów z Liceum im. Stefana Batorego, jest największą symulacją obrad ONZ nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku w konferencji wzięło udział 400 delegatów z ponad 20 krajów z całego świata. Podczas trzech dni debat, młodzież poruszała tematy gospodarcze, zdrowotne, kulturalne, związane z destabilizacją Europy. Ceremonia otwarcia odbyła się na stadionie PGE Narodowy, a Zgromadzenie Ogólne i ceremonia zamknięcia w Pałacu Kultury i Nauki. 

Wydarzenie koncentrowało się na poszerzeniu wiedzy młodych ludzi na temat bezpieczeństwa, ochrony praw człowieka, równouprawnienia, ekologii, a także zasad rządzących ekonomią oraz polityką światową. Dzięki udziałowi w konferencji młodzież miała okazję do doskonalenia umiejętności prowadzenia dyskusji i dialogu, rozwoju w zakresie dyplomatycznej komunikacji w języku angielskim, dyskutowania o globalnych problemach, a także na zawarcie długotrwałych znajomości, niejednokrotnie wpływających na przebieg przyszłej kariery zawodowej. Warsaw Model United Nations ma nie tylko wymiar dydaktyczny, jest również̨ okazją do poznania rówieśników o podobnych ambicjach i zainteresowaniach. 

tutaj działamy

W konferencji wzięło udział400 delegatów

z ponad20 krajów

dodatkowe materiały