Okresowa Koalicja zyskała nowego partnera – Biedronkę

Artykuły

Współpraca będzie realizowana w ramach programu „Razem zacznijmy okres zmian”. Od 20 maja br. za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina w sieci sklepów Biedronka będzie można otrzymać voucher o wartości tych zakupów. Będzie można go wykorzystać na dowolne produkty lub pomóc kobietom w potrzebie poprzez zarejestrowanie go na stronie www.biedronka.pl/okres-zmian. Biedronka przekaże produkty o wartości zarejestrowanych voucherów na rzecz Okresowej Koalicji.

Do Okresowej Koalicji należą: Akcja Menstruacja, Czasopismo Szajn, Fundacja One Day, Fundacja Ja, Nauczyciel, Fundacja Pokonać Endometriozę, Grupa Ponton, Jak Wychować Dziewczynki, Kulczyk Foundation, Moonka, Natalia Miłuńska miesiączka.com, Pani Miesiączka, Polski Czerwony Krzyż, Różowa Skrzyneczka, Stowarzyszenie „Pogotowie Społeczne”. Celem Okresowej Koalicji jest: zapobieganie ubóstwu menstruacyjnemu, zdjęcie tabu z naturalnego zjawiska, jakim jest miesiączka oraz szerzenie edukacji na temat zdrowia menstruacyjnego.

Ubóstwo menstruacyjne polega na ograniczonym dostępie do środków higienicznych podczas menstruacji z powodów ekonomicznych. W Polsce nadal duża część kobiet nie ma środków na zakup odpowiednich artykułów menstruacyjnych. Co piąta Polka boryka się z zakupem preferowanych środków higienicznych, a 39% Polek z najmniej zamożnych gospodarstw domowych musiało zrezygnować z zakupu środków higienicznych na rzecz innych domowych wydatków.

Strona internwtowa Akcji: www.biedronka.pl/okres-zmian

Okresowa Koalicja: www.okresowakoalicja.pl