Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Fuksjowa przyjaciółka. Menstruujące kobiety z niepełnosprawnościami traktujemy jak duże dzieci, które najprościej zamknąć w domu

Na kilka dni w miesiącu znikają dla świata, bo zwyczajnie boją się w czasie okresu wychodzić z domu. Tabu związane z menstruacją jest w nich bardzo mocno zakorzenione. Projekt "Fuksjowa Lady" udowodnił, że może być inaczej.

Czytaj dalej

Bezdomna miesiączka. Jak czuć się kobietą, gdy toaleta jest marzeniem, bielizna luksusem, a o podpaski trzeba żebrać?

- Widziała pani bezdomną na ulicy w kwiecistej, zwiewnej sukience? W makijażu? Butach na obcasie? - Magdalena Borowiec ze Stowarzyszenia "Pogotowie Społeczne" opowiada, jak trudno zadbać o kobiecość, gdy domem jest ulica.

Czytaj dalej

Gdy zawodniczki skarżą się, że mają okres, często słyszą od trenera: "Nie przesadzaj", "Trenuj dalej", "Nie wymyślaj"

Cztery tygodnie przed igrzyskami w Rio dostałam, po kilkumiesięcznej przerwie, bardzo mocnego okresu. Łupnęło mnie. Na najważniejszej imprezie życia byłam rozregulowana hormonalnie. Wysiłek fizyczny był ostatnią rzeczą, na którą mój organizm miał ochotę – mówi Angelika Cichocka, polska biegaczka.

Czytaj dalej

Seks to nie tylko orgazm

„Używamy swoich ciał, nie umiemy wyznaczyć sobie i innym granic, powiedzieć: "Nie mam ochoty na seks". No bo przecież seks musi być często”. Rozmowa z Patrycją Wonatowską, seksuolożką i terapeutką

Czytaj dalej
Następna strona
1/14