Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Okresowe boleści

Niedowiarkom powiedziałbym: „Wyobraź sobie najsilniejszy ból, jakiego doświadczyłeś – może kiedy złamałeś nogę albo rodziłeś kamień nerkowy – i pomyśl, że miesiączki też mogą tak boleć”.

Czytaj dalej

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Czytaj dalej

Nie wstydzę się mówić o miesiączce

„42 proc. kobiet nie rozmawiało i nie rozmawia w domu o menstruacji. To zatrważające. Chcemy, żeby kwestia miesiączki przestała być kwestią do roztrząsania”. Rozmowa z Przemysławem Pohrybieniukiem, dyrektorem zarządzającym Kulczyk Foundation

Czytaj dalej

Gdy dziewczyna nie ma pieniędzy na podpaskę, nigdzie nie idzie. Ani na podwórko, ani do szkoły

Szczęśliwie są Szkotki, których państwo jako pierwsze na świecie zamierza zapewnić podpaski w każdym miejscu publicznym. Będą dostępne za darmo.

Czytaj dalej
Następna strona
1/6