Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Słabość to nie kwestia płci

Od kobiet, które zatrudniam, chciałabym usłyszeć, że czują się bezpieczne w każdej sferze swojego życia – stwierdza Zuzanna Wysocka, Partner w WZ Partners.

Czytaj dalej

Cykliczność nie jest zjawiskiem tylko kobiecym

Dobre jest mówienie, że nasze ciało ma potrzeby. Wówczas środowisko pracy może realizować potrzeby pracowników według hierarchii, o której oni sami zdecydują – przekonuje Maciej Jonek, psycholog społeczny, Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Czytaj dalej

Połóg to gigantyczna zmiana w organizmie. Kobiety pytają o ciążę i poród, a o połogu cisza

"Przez kilka dni przystawiałam Marysię do piersi i miałam poczucie, że robię to już ostatni raz, że nie wytrzymam tego dłużej". Rozmowa z dr Anną Parzyńską, ginekolożką

Czytaj dalej

„Nasi uczniowie martwią się, że będą wakacje, cieszą się, kiedy rozpoczyna się rok szkolny”

„Osoby z niepełnosprawnością intelektualną są szczere – jeśli coś im nie leży, mówią o tym”. Rozmowa z Barbarą Łachwicz, dyrektorką Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku

Czytaj dalej

W literaturze fachowej opisano zjawisko synchronizacji miesiączek. I zrobiła się afera

Wpływ Księżyca, przypadek czy dowód na silną więź między bliskimi sobie kobietami? Jak wyjaśnić równoczesne miesiączki?

Czytaj dalej
Następna strona
1/19