Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Zwolnij w czasie miesiączki. Będziesz mieć więcej energii przez cały miesiąc

- Urlop miesiączkowy ma sens nie tylko dla kobiet, które zwijają się z bólu co miesiąc, ale też może być wspaniałym sposobem podniesienia wydajności i zadowolenia z pracy – przekonuje Natalia Miłuńska.

Czytaj dalej

„Czerwony mercedes zajechał pod dom”, czyli jak zmienia się dyskurs o miesiączce w Polsce

Silnie emocjonalny, często nacechowany negatywnie, a niekiedy wręcz wulgarny. O języku używanym w kontekście menstruacji. 

Czytaj dalej

A ja lubię swoją miesiączkę

Moja miesiączka nie boli. Jest przyjemna. Nie zawsze tak było

Czytaj dalej

Mam jajniki, więc menstruuję. Chociaż kobietą nie jestem

To nieprawda, że menstruują tylko kobiety. Transmężczyźni - z brodą, niskim głosem i zakolami - wchodzą do męskiej toalety, żeby zmienić tampon

Czytaj dalej

Wszyscy jesteśmy z waginy – wywiad z Dominiką Kulczyk

Chcę zaznaczyć, że też mam miesiączkę. Po człowieczemu. Po kobiecemu. Po prostu. Ona dotyczy większej liczby osób niż głód, brak dostępu do wody, czy, taki ostatnio popularny w kategorii problemów koronawirus.

Czytaj dalej
Następna strona
1/4