Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Otwórz oczy i zobacz… - wystawa poświęcona menstruacji w Słupsku

Warszawa, Poznań, Gdańsk… a teraz Słupsk! Do 15 sierpnia możecie zobaczyć naszą wystawę „Otwórz oczy i zobacz…” na Skwerze im. Pierwszych Słupszczan. To kolejne miejsce, gdzie prezentujemy pracę fotografów - Łukasza Bąka, Tomasza Lazara i Marka Straszewskiego, którzy towarzyszyli nam podczas realizacji 8. sezonu serialu dokumentalnego „Efekt Domina”. Motywem przewodnim naszej plenerowej wystawy jest ubóstwo menstruacyjne i doświadczenia kobiet związane z przeżywaniem miesiączki. Zachęcamy do odwiedzenia! 

Czytaj dalej

Pierwszy raz w historii Sejm RP zajął się tematem wykluczenia menstruacyjnego

26 lipca br. pierwszy raz w historii Sejm RP zajął się tematem ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego. Wszystko dzięki inicjatywie Okresowej Koalicji - nieformalnego zrzeszenia organizacji oraz aktywistek zajmujących się tym tematem. Podczas posiedzenia podkomisji stałej ds. polityki społecznej przedstawicielki Okresowej Koalicji przedstawiły swoje postulaty dotyczące dostępu do środków menstruacyjnych w Polsce. 

Czytaj dalej

Hormony, czyli kobieta może czuć się wściekła, nieracjonalna

"Gdy mówimy, że nas boli, nie jesteśmy traktowane poważnie. Otarłam się przez to o śmierć". 

Czytaj dalej

O stołeczku w toalecie wolimy milczeć

Są problemy zdrowotne, o których kobiety nie mówią ze wstydu. Miałam pacjentkę, która przez siedem lat męczyła się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, zanim zdecydowała się na wizytę. Kobiety, przestańcie się wstydzić i dajcie sobie pomóc.

Czytaj dalej

Seks to nie tylko orgazm

„Używamy swoich ciał, nie umiemy wyznaczyć sobie i innym granic, powiedzieć: "Nie mam ochoty na seks". No bo przecież seks musi być często”. Rozmowa z Patrycją Wonatowską, seksuolożką i terapeutką

Czytaj dalej
Następna strona
1/13