Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Ubóstwo menstruacyjne: czym jest i jak z nim walczyć? Międzynarodowy raport

Badania na temat ubóstwa menstruacyjnego pokazują, że problem ten jest zaniedbywany od dekad – brakuje danych potrzebnych do znalezienia możliwie efektywnego sposobu niesienia pomocy kobietom i dziewczynkom cierpiącym z powodu tego negatywnego zjawiska.

Czytaj dalej

Dziewczyny się nie wstydzą, chłopaki się nie śmieją

– Kwestia dostępu do środków higieny menstruacyjnej powinna być w szkołach traktowana tak samo naturalnie jak ciepła i zimna woda w kranach czy papier toaletowy – mówi Agnieszka Kural, nauczycielka z Paczyny. Ona i jej uczennice, zanim przystąpiły do programu "Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny", realizowanego przez Kulczyk Foundation i markę Rossmann, zainicjowały szkolną akcję "Toaleta młodej damy".

Czytaj dalej

Kobiety na rynku pracy. Równość płci nadal jest mitem [wideo]

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Mogłoby się wydawać, że sytuacja znacznie się poprawiła. Kobiety zaczęły zajmować eksponowane stanowiska, a przedsiębiorcy organizują różnego rodzaju inicjatywy. Czy faktycznie jest lepiej? O sytuacji kobiet na rynku pracy rozmawialiśmy z dr Ewą Rumińską-Zimny ze Stowarzyszenia Kongresu Kobiet i Karoliną Andrian z Fundacji Share the Care w programie Money.pl.

Czytaj dalej

Okres. To nie problem, to biologia

Wiele nastolatek wciąż doświadcza negatywnych sytuacji związanych z miesiączką. To nie tylko dyskomfort fizyczny, ale i stygmatyzacja ze strony rówieśników czy brak dostępu do środków higienicznych. Wyjaśniamy, jak walczyć z ubóstwem menstruacyjnym i budować pozytywne relacje – przede wszystkim z własnym ciałem.

Czytaj dalej

Nasze ciała – niesamowite maszyny

W kobiecym organizmie codziennie zachodzą setki różnych procesów. Nie tylko w układzie trawiennym, ale też hormonalnym i rozrodczym. W trakcie miesięcznego cyklu zachodzą zmiany wpływające na nasze ciała i emocje. Menstruacja? To fascynujące!

Czytaj dalej
Następna strona
1/30