Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Kubeczek menstruacyjny, podpaska wielorazowa. Są sposoby na obfite miesiączki

Z powodu tabletek przeciwzakrzepowych mam obfite miesiączki. Łącznie z tamponami muszę stosować podpaski wielkości pieluszek dla noworodków. To bardzo uciążliwe, praktycznie na kilka dni jestem wyłączona z wszelkich aktywności.

Czytaj dalej

Prezent od natury

O mojej menopauzie rozmawiam z córką. Zależy mi na tym, aby rosła wolna od tych wszystkich stereotypów, obciążeń i ograniczeń, z którymi ja musiałam się zmierzyć. Opowiedziałam jej, że nadszedł u mnie czas zmian i nie wiem, jak będzie wyglądał.

Czytaj dalej

Tabletki antykoncepcyjne, plastry, wkładka albo implant? Jak wybrać antykoncepcję hormonalną

Antykoncepcja nie powinna zaburzać komfortu życia, zawsze powinniśmy dążyć, by dawała przeciwny efekt - zwiększała satysfakcję.

Czytaj dalej

Twój okres to moja sprawa

Jakiś rząd mówi: zapewnimy wam darmowe podpaski, tak naprawdę mówi: dziewczynki są ważne.

Czytaj dalej

Gdy brakuje na podpaskę

„Chcę przełożyć prezentację na inny termin, bo dziś mam okres” – taką argumentację przyjąłbym ze zrozumieniem

Czytaj dalej
Następna strona
1/8