Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

Wszyscy jesteśmy z waginy – wywiad z Dominiką Kulczyk

Chcę zaznaczyć, że też mam miesiączkę. Po człowieczemu. Po kobiecemu. Po prostu. Ona dotyczy większej liczby osób niż głód, brak dostępu do wody, czy, taki ostatnio popularny w kategorii problemów koronawirus.

Czytaj dalej

Podpaska zwraca radość

Moje uczennice w majtkach miały kawałek materiału, było im niewygodnie. Siedziały w kącie i zapadały się w sobie, stawały się apatyczne, nieobecne. Niektóre nie przychodziły, bo nie znalazły nawet mopa. Powiedziałem im: musimy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Czytaj dalej

Czerwień, kolor wstydu

Pierwszy wyczerpujący raport o problemie co najmniej 500 milionów ludzi.

Czytaj dalej

Kochaj jak zawodowiec

Skuteczna organizacja charytatywna to taka, która przynosi możliwie najwięcej dobra z każdego dolara.

Czytaj dalej

Wolność, równość, podpaska

Polska szkoła to miejsce, gdzie o miesiączce się nie rozmawia.

Czytaj dalej
Następna strona
1/3