Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.
Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.
Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation
Negatywna ocena własnego wyglądu jest w piątce najważniejszych problemów kobiet w naszym badaniu. To bardzo smutne, na szczęście podejście zmienia się po 55 roku życia. Rozmowa z Anną Buchner i Marią Wierzbicką-Tarkowską, socjolożkami, badaczkami.
"Wprowadźmy 4-dniowy tydzień pracy" - powiedział mąż. "Dobra, dorzucam swoje! Chcę urlop menstruacyjny" - odpowiedziałam.
Rozmowa z Martą Lech - Maciejewską, autorką bloga modowo-lifestylowego SuperStyler, współwłaścicielką (wraz z mężem) firmy Spadiora, która produkuje jedwabne apaszki
Miesiączka może się stać momentem resetu, bo przecież te dni to czas, kiedy nasz organizm sam woła o odmienne traktowanie
Temat menstruacji po raz pierwszy pojawił się w polskim Senacie. Senacki Zespół „Zdrowie Polaków” debatował na temat zdrowia menstruacyjnego. Jednym z wniosków z debaty jest plan przygotowania pierwszego polskiego projektu ustawy dot. menstruacji. Ma go opracować Okresowa Koalicja.
Ewa Kurowska-Tober, partner kierująca praktyką IPT w DLA Piper.
Gdyby to mężczyźni rodzili, mieli okres, wychowywali dzieci, na świecie byłoby… świat byłby niewątpliwie inny. Na pewno bardziej otwarty na potrzeby związane z rodzeniem i posiadaniem dzieci.