Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka. Bez niego kobiety i dziewczynki nie mogą żyć z godnością. To oburzające, że dziewczęta na całym świecie nie mają szans na lepszą edukację, a kobiety na pójście do pracy bo są zbyt biedne, aby mieć okres. Zbyt długo zaniedbywano działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Międzynarodowa społeczność musi się zjednoczyć i podjąć skoordynowaną aktywność na rzecz kobiet i dziewcząt, które każdego miesiąca muszą wybierać czy kupić jedzenie, czy podpaski. Zachęcam każdego zainteresowanego do dołączenia do nas i wspólnego działania na rzecz rozwiązania tego problemu.

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation

„Otwórz oczy i zobacz…”- wystawa Kulczyk Foundation w Toruniu

Do 3 listopada można obejrzeć ekspozycję przygotowaną przez Kulczyk Foundation w Toruniu. Motywem przewodnim wystawy „Otwórz oczy i zobacz…” jest ubóstwo menstruacyjne i związane z nim doświadczenia kobiet z Gwatemali, Kostaryki, Nikaragui i Ugandy.

Czytaj dalej

Tysiące podpasek dla domów dziecka. Wspólna akcja Your KAYA i Okresowej Koalicji

Cztery i pół tysiąca podpasek trafi do domów dziecka dzięki wspólnej akcji marki Your KAYA i Okresowej Koalicji. Firma zachęciła swoje klientki_tów do udziału w inicjatywie, w ramach której w ciągu 3 dni udało się zebrać aż 450 opakowań podpasek.  

Czytaj dalej

„Otwórz oczy i zobacz…” - wystawa Kulczyk Foundation w Szczecinie

Ubóstwo menstruacyjne i związane z nim doświadczenia kobiet z Gwatemali, Kostaryki, Nikaragui i Ugandy to motyw przewodni naszej wystawy otwartej w Szczecinie. Fotografie można oglądać do końca września przed Domem Kultury „Krzemień”. 

Czytaj dalej

Menstruacja bez filtra

Kiedyś poetka Rupi Kaur wrzuciła na swój profil zdjęcie pobrudzonej krwią menstruacyjną bielizny, a Instagram szybko je skasował. Dziś algorytmy lepiej znoszą zdjęcia majtek i podpasek z krwią. A my?

Czytaj dalej

Same podtrzymujemy tabu menstruacyjne. W dobrym tonie jest narzekanie na okres. Rozmowa z artystką Izą Moczarną.

Często uważamy, że czas miesiączki to czas, kiedy jesteśmy słabe, rozchwiane emocjonalnie, niedyspozycyjne, nie takie, jakie 'powinnyśmy' być

Czytaj dalej
Następna strona
1/15