Dostęp do środków higieny menstruacyjnej to podstawowe prawo człowieka.
Choć jego kariera nabrała tempa i mógłby dalej podbijać świat, postanowił wrócić do slumsów, by dać dzieciom to, co jemu pozwoliło się uwolnić. Taniec. A co za tym idzie godność, edukację i pewność siebie, które pozwalają wyrwać się z trudnego środowiska. Mike Wamaya wraz z grupą swoich uczniów przyjadą na Malta Festival na zaproszenie Dominiki kulczyk w ramach obchodów 11-lecia Kulczyk Foundation. Kenijczyk poprowadzi codzienne, bezpłatne zajęcia z afrodance.
W trakcie Malta Festival będzie można kupić zawieszki, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie kobiet dotkniętych ubóstwem menstruacyjnym.
Działania prokobiece to, obok różnych przejawów sztuki, rdzeń programu tegorocznej edycji Malta Festival. Sekcja „Cześć, Dziewczyny!”, której patronuje Kulczyk Foundation, to rozmowy o kobiecości i pokonywaniu przeciwności, o których nadal mało się mówi w przestrzeni publicznej.
Na świecie żyje 200 milionów kobiet, których narządy płciowe zostały brutalnie okaleczone. W XXI wieku 3 miliony dziewczynek rocznie jest poddawanych nieuzasadnionym medycznie praktykom. Także w Europie. Gambijska aktywistka Jaha Dukureh przy wsparciu Kulczyk Foundation walczy o zakaz okaleczania narządów płciowych i nagłaśnia ten temat globalnie. Już we wrześniu przyjedzie do Poznania, by wygłosić ważne wystąpienie w obronie kobiet na Malta Festival.