Film dokumentalny Dominiki Kulczyk nagrodzony na Antypodach podczas festiwalu AFIN

Wydarzenia

Festiwal AFIN (All-Inclusive Film Industry Network) prezentuje dzieła zarówno początkujących, jak i uznanych filmowców oraz scenarzystów z różnych krajów. Filmy biorące w nim udział wyróżnia wysoka wartość artystyczna i oryginalność, jak również jakość produkcji i treści narracyjnej, która prowokuje do myślenia i wspiera wymianę poglądów na poziomie międzykulturowym.

Prezeska Kulczyk Foundation udaje się do przygranicznej kolumbijskiej Cúcuty, aby poznać losy uchodźców z Wenezueli – przede wszystkim kobiet. Uciekając przed grożącym im niebezpieczeństwem i tragiczną sytuacją gospodarczą, przechodzą oni przez most Simóna Bolívara. Znajduje się on na pograniczu wenezuelsko-kolumbijskim i często nazywany jest „mostem desperacji”. Film „For Our Children” ukazuje historie uchodźców i walkę o lepsze życie, godność i przyszłość dla ich dzieci. Na podstawie losów części z nich powstał także jeden z odcinków serialu dokumentalnego TVN Discovery „Efekt Domina”, który można obejrzeć tutaj.

– „For Our Childen” to film o niezwykłej kobiecej sile. Moje rozmowy z Wenezuelkami, które musiały opuścić swoją ojczyznę, uciekając przed biedą i grożącym im niebezpieczeństwem, uświadomiły mi, jak wielką odwagą i determinacją się wykazały. Pozostawiły dorobek swojego życia i uciekały przez wiele dziesiątek a nawet setek kilometrów. Musiały odnaleźć w sobie niewyczerpane pokłady miłości i nadziei – nadziei na lepsze życie swoich dzieci. Mój film jest hołdem złożonym ich heroizmowi i zbiorowym portretem ludzi walczących o przetrwanie i godne życie – mówi Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Nagroda przyznana obrazowi „For Our Children” na AFIN International Film Festival jest już trzecim wyróżnieniem dla tego filmu. Wcześniej został on doceniony również na American Golden Picture International Film Festival w Jacksonville (luty 2020 r.) i podczas 11th Awareness Film Festival w Los Angeles (listopad 2020 r.).

Aktualności

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Dowiedz się więcej

50 śmiałych kobiet

Magazyn „Wysokie Obcasy” przedstawił listę „50 śmiałych 2020 roku”. Znalazły się na niej kobiety, które w ubiegłym roku zmieniały Polskę. Wśród nich - prezeska Kulczyk Foundation, Dominika Kulczyk.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation pomaga kobietom na całym świecie

Od 2013 r. Kulczyk Foundation niesie mądrą pomoc, przeciwdziałając różnym formom dyskryminacji i nierówności, dotykającym kobiety i dziewczynki. Działalność kierowanej przeze mnie fundacji zakłada wykorzystywanie zrównoważonych rozwiązań. Poza wsparciem finansowym przekazujemy więc także niezbędną wiedzę, prowadząc działania edukacyjne. Tylko w taki sposób osiągnąć można trwałą, pozytywną zmianę i zbudować rzeczywistość pozbawioną ograniczeń ze względu na płeć - pisze Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej