Karolina Zelent-Śmigrodzka Dyrektorką Zarządzającą Kulczyk Foundation

Wydarzenia

Pasję pomagania przełożyła na projekty pomocowe, które realizowała razem z polskimi oraz międzynarodowymi organizacjami. Programami, które niosły realną pomoc potrzebującym, zarządzała przez ponad 20 lat. 

Współpracowała m.in. z ONZ, Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju i Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża. Brała udział w licznych misjach humanitarnych w Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie. 

Całkowita równość płci i walka z dyskryminacją wobec kobiet to kurs obrany przez Kulczyk Foundation. Będę z dumą realizować tę misję. Widzę, jak duże nadzieje są pokładane w naszej Fundacji i dostrzegam realne szanse na naprawę świata, w którym żyjemy – mówi Karolina Zelent-Śmigrodzka.

Nowa Dyrektorka Zarządzająca Kulczyk Foundation przez lata zbierała doświadczenie reprezentując Polskę w radach strategicznych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz funduszach migracyjnych Unii Europejskiej. Była też członkiem Rady Fundacji „Fundusz Współpracy”.

Karolina to absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Aarhus School of Business w Danii. Swoją wiedzę poszerzała studiując finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne.  

Trenerka administracji i biznesu, liderka zespołów projektowych, wykładowczyni. Biegle posługuje się angielskim, francuskim, włoskim i rosyjskim. Na co dzień spełniona kobieta, szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci.

Aktualności

Nagroda im. dr. Jana Kulczyka przyznana

Polska Rada Biznesu po raz 12. uhonorowała swoimi nagrodami osoby, które dzięki wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią znacząco wpływać na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną. Jedną z nagród, nazywanych biznesowymi Oskarami, wręczyła Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej

Nagroda money.pl dla Okresowej Koalicji

Powołane z inicjatywy Kulczyk Foundation zrzeszenie organizacji i ekspertek zajmujących się problemem wykluczenia menstruacyjnego otrzymało Nagrodę Specjalną czołowego polskiego portalu ekonomicznego. Wyróżnienie odebrała 10 maja Dominika Kulczyk, Prezeska Fundacji.

Dowiedz się więcej

Rusza pierwsza telewizyjna kampania o menstruacji. To apel do polityków, by przyjęli ustawę o darmowych podpaskach w każdej szkole

Pod koniec maja projekt ustawy w tej sprawie złoży w polskim Parlamencie Okresowa Koalicja. – Mamy ogromną determinację i jeden cel - zadbać o zdrowie i prawa kobiet wszystkich nastolatek w Polsce – mówi Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation i jedna z liderek Okresowej Koalicji.

Dowiedz się więcej