Karolina Zelent-Śmigrodzka Dyrektorką Zarządzającą Kulczyk Foundation

Wydarzenia

Pasję pomagania przełożyła na projekty pomocowe, które realizowała razem z polskimi oraz międzynarodowymi organizacjami. Programami, które niosły realną pomoc potrzebującym, zarządzała przez ponad 20 lat. 

Współpracowała m.in. z ONZ, Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju i Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża. Brała udział w licznych misjach humanitarnych w Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie. 

Całkowita równość płci i walka z dyskryminacją wobec kobiet to kurs obrany przez Kulczyk Foundation. Będę z dumą realizować tę misję. Widzę, jak duże nadzieje są pokładane w naszej Fundacji i dostrzegam realne szanse na naprawę świata, w którym żyjemy – mówi Karolina Zelent-Śmigrodzka.

Nowa Dyrektorka Zarządzająca Kulczyk Foundation przez lata zbierała doświadczenie reprezentując Polskę w radach strategicznych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz funduszach migracyjnych Unii Europejskiej. Była też członkiem Rady Fundacji „Fundusz Współpracy”.

Karolina to absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Aarhus School of Business w Danii. Swoją wiedzę poszerzała studiując finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne.  

Trenerka administracji i biznesu, liderka zespołów projektowych, wykładowczyni. Biegle posługuje się angielskim, francuskim, włoskim i rosyjskim. Na co dzień spełniona kobieta, szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci.

Aktualności

Kulczyk Foundation i Grupa Polenergia na 25. Pikniku Naukowym PR i CNK

Grupa Polenergia i Kulczyk Foundation uruchomiły projekt edukacyjny Graj z nami w zielone!®. Inicjatywa promująca zrównoważony rozwój jest skierowana do nauczycieli, rodziców i opiekunów dzieci. Zagrać w zielone można będzie też na 25. Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy Polenergii i Kulczyk Foundation będą obecni w Parku Odkrywców od godziny 11:00.

Dowiedz się więcej

Równość płci w pracy, z jakimi problemami mierzą się kobiety? - Statistica Wirtualnej Polski

Miejsca pracy są niedostosowane do potrzeb kobiet na wielu poziomach. 29% Brytyjek przyznało, że ich ochronna odzież robocza nie jest zaprojektowana do użytku przez kobiety, zwłaszcza w ciąży. 

Dowiedz się więcej

Temat menstruacji wraca do Sejmu dzięki Okresowej Koalicji

13 maja sejmowa podkomisja stała ds. polityki społecznej zajęła się tematem ubóstwa i wykluczenia menstruacyjnego. Wszystko dzięki inicjatywie Okresowej Koalicji – zrzeszenia organizacji zajmujących się temat menstruacji. Przedstawicielki Okresowej Koalicji pojawiły się w Sejmie, aby przedstawić rozwiązania dotyczące walki z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym systematycznie wprowadzane w innych krajach.

Dowiedz się więcej