Kolejna nagroda dla dokumentu o wenezuelskich uchodźcach

Wydarzenia

Festiwal organizowany jest przez amerykańską inicjatywę dobroczynną Heal One World, mającą swoją siedzibę w Los Angeles. Celem Awareness Film Festival jest podniesienie poziomu świadomości na temat problemów dotykających współczesne społeczeństwa. Prezentowane filmy zmuszają do krytycznego myślenia, a sam festiwal pozwala widzom zauważyć kwestie społeczno-polityczne, które często nie są poruszane i nazywane wprost. Obrazy pokazywane podczas Awareness Film Festival podejmują tematy ekologiczne, polityczne, zdrowotne i duchowe. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że przyznając nagrody, pragną uhonorować tych twórców z całego świata, którzy przyczyniają się do wprowadzenia pozytywnych, społecznych zmian.

Film dokumentalny „For Our Children” Dominiki Kulczyk ukazuje kryzys humanitarny w Wenezueli. Prezeska Kulczyk Foundation udaje się do przygranicznej kolumbijskiej Cúcuty, aby poznać losy uciekających Wenezuelczyków - przede wszystkim kobiet. Przechodzą oni przez most Simóna Bolívara, który znajduje się na pograniczu wenezuelsko-kolumbijskim i często nazywany jest „mostem desperacji”. Z ich historii wyłania się przejmujący zbiorowy portret ludzi walczących o przetrwanie i godne życie. Choć ich położenie jest bardzo ciężkie, to jednak odnajdują w sobie niezwykłą siłę i podejmują niemal nadludzki wysiłek, aby odnaleźć szczęście i szansę na lepszy byt. Na podstawie losów części uchodźców powstał także jeden z odcinków serialu dokumentalnego „Efekt Domina”, który obejrzeć można tutaj.

Nagroda przyznana podczas 11th Awareness Film Festival to kolejne wyróżnienie dla dokumentu „For Our Children”. W lutym 2020 r. został on uhonorowany tytułem najlepszego długometrażowego filmu dokumentalnego podczas American Golden Picture International Film Festival, który odbył się w amerykańskim Jacksonville.

Aktualności

Film dokumentalny Dominiki Kulczyk nagrodzony na Antypodach podczas festiwalu AFIN

Film dokumentalny Dominiki Kulczyk „For Our Children” uznany został za najlepszy dokument podczas AFIN International Film Festival, który odbywał się od 9 do 15 listopada w australijskim Queensland. To kolejne wyróżnienie dla tego filmu na międzynarodowym festiwalu.

Dowiedz się więcej

Telefon Zaufania w czasie pandemii

W trakcie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa problem przemocy w wielu rodzinach narasta. Dla części osób wyjście do szkoły czy pracy było tak naprawdę ucieczką od trudnej atmosfery w domu. Przebywający w zamknięciu domownicy często odczuwają lęk, nerwowość i niepokój. Nierzadko skutkiem tego jest nasilenie przemocy, której ofiarą padają zazwyczaj dzieci. Ratunkiem dla wielu z nich jest Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, wspierany przez Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej

Dominika Kulczyk publikuje pierwszy na świecie raport dotyczący ubóstwa menstruacyjnego i dołącza do grupy światowych filantropów

Dominika Kulczyk dołączyła do Foundry – międzynarodowej, elitarnej grupy filantropów. Jest ona częścią inicjatywy Founders Pledge, wspierającej największych światowych przedsiębiorców zaangażowanych w działalność dobroczynną. Pierwszym efektem tej współpracy jest publikacja raportu podejmującego temat przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu na świecie. Problemem tym Dominika Kulczyk zajmuje się już od dłuższego czasu, prowadząc aktywne działania poprzez swoją fundację, m.in. w Polsce, Kenii i Nepalu.

Dowiedz się więcej