Programiści w Pracowni Efektu Domina

Wydarzenia

Aplikacja powstała w ramach projektu USAMODZIELNIENI, prowadzonego wspólnie przez Fundację One Day i Kulczyk Foundation. Biorą w nim udział wychowankowie domów dziecka oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych. To program szkoleniowy skierowany do osób od 16 roku życia, stojących przed koniecznością usamodzielnienia się i bardzo często napotykających rozmaite bariery i ograniczenia. W aplikacji USAMODZIELNIENI.pl znaleźć będą one mogły wiele użytecznych materiałów - od filmików motywacyjnych, poprzez fachowe porady jak napisać CV, po sprawdzone ogłoszenia o pracę i staż. Za jej pośrednictwem użytkownicy będą mogli zadawać pytania ekspertom i otrzymywać od nich wskazówki odnośnie najpilniejszych i najważniejszych wyzwań, z jakimi trzeba zmierzyć się w dorosłym życiu.

Spotkanie w Pracowni Domina było okazją, aby wspólnie z Fundacją One Day podziękować studentom za ich pracę, doskonałe pomysły, zaproponowane i wdrożone rozwiązania, a przede wszystkim - za ich dobre serca. Przygotowaliśmy dla nich niespodziankę - warsztaty kulinarne z Mateuszem Gesslerem. Jak się okazało, programiści z Politechniki Warszawskiej w kuchni poruszają się tylko odrobinę gorzej niż po świecie IT!

Aktualności

Nagroda Orła Jana Karskiego dla Dominiki Kulczyk

Dominika Kulczyk, Prezeska Kulczyk Foundation, została uhonorowana Nagrodą Orła Jana Karskiego, przyznawaną corocznie przez Towarzystwo Jana Karskiego. Drugim laureatem tej nagrody został o. Ludwik Wiśniewski.

Dowiedz się więcej

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla najlepszych studentów i doktorantów UAM wręczone

18 czerwca osiem wybitnych studentek, studentów i doktorantek Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu otrzymało z rąk Dominiki Kulczyk Stypendia im. dr. Jana Kulczyka. To już XXI edycja tego programu stypendialnego.

Dowiedz się więcej

Jeśli w kosmos, to tylko z rodziną!

Masz czasem wrażenie, że mieszkasz z kosmitami? Gra planszowa „Rodzinny kosmos”, pomoże poprawić Wasze relacje i przy okazji zapewni świetną zabawę. 1 czerwca, w Dzień Dziecka, została ona dołączona do wydania „Gazety Wyborczej”. Planszę do gry można również ściągnąć ze strony Kulczyk Foundation w wersji elektronicznej, do samodzielnego wydruku.

Dowiedz się więcej