Dołącz do naszej kampanii z okazji Dnia Higieny Menstruacyjnej

Projekty w Polsce
Pozdrowienia dla wspaniałych kobiet!

Przygotowana przez Kulczyk Foundation kampania #OkresRównoWażny ma zwiększyć świadomość pracowników i pracowniczek w kwestii zdrowia menstruacyjnego oraz jego wpływu na jakość życia zawodowego. Dostęp do bezpłatnych środków menstruacyjnych w miejscu pracy to kwestia ściśle związana z równością płci. Chcemy, żeby pracodawcy przy okazji kampanii zwrócili jeszcze większą uwagę na potrzebę kształtowania środowiska pracy otwartego na tematy dotyczące zdrowia kobiet i przeciwdziałania stygmatyzacji związanej z tematem menstruacji.

Czy wiedziałeś, że niemal co piątej kobiecie w Polsce zdarzyło się nie pójść do pracy z powodu miesiączki, a co piąta Polka boryka się z zakupem preferowanych środków menstruacyjnych? Trudno mówić o nowoczesnej postępowej kulturze organizacyjnej, kiedy nie są dostrzegane potrzeby połowy populacji, która co miesiąc doświadcza menstruacji i dolegliwości z tym związanych. Naturalny cykl wymaga, aby osoby menstruujące miały odpowiednio zaplanowany czas i miejsce pracy.

Dostęp do podstawowych środków higienicznych oraz przebywanie w środowisku, w którym temat miesiączki nie jest piętnowany to kwestia praw człowieka. Niespełnianie tych warunków podważa bowiem zasadę godności, która nierozerwalnie łączy się z dobrostanem fizycznym i psychicznym, to wolność od wstydu i zażenowania uwarunkowanego fizjologią kobiet.

 

ZOSTAŃ AMBASADORKĄ/-EM DNIA HIGIENY MENSTRUACYJNEJ

Dołącz do naszej akcji! Niezależnie, czy pracujesz w organizacji non-profit, małym przedsiębiorstwie, korporacji czy instytucji publicznej kampania #OkresRównoWażny skierowana jest do Ciebie!

Wszystkie materiały związane z projektem #OkresRównoWażny oraz Dniem Higieny Menstruacyjnej są bezpłatne. Wykorzystaj je do promocji akcji!

W tym roku w obchody święta włączają się uczestnicy programu Cykl Kariery – blisko 80 pracodawców świadomych wagi zdrowia menstruacyjnego. To firmy z branży medycznej, logistycznej, nieruchomości komercyjnych czy instytucje publiczne. Twoja organizacja również może bezpłatnie dołączyć do programu Cykl Kariery (dowiedz się więcej).

Aby dowiedzieć się więcej i pobrać bezpłatne materiały, kliknij tutaj i zaplanuj już dziś obchody Dnia Higieny Menstruacyjnej w Twojej firmie razem z Kulczyk Foundation. Dołącz do kampanii #OkresRównoWażny i skorzystaj z naszych inspiracji oraz materiałów edukacyjnych, żeby dostarczyć rzetelnej wiedzy eksperckiej w Twoim miejscu pracy. 

Aktualności

Na drodze do Równowagi

Jak wdrożyć mechanizmy równości w swojej firmie? Jak proceduralnie wspierać młodych ojców w swojej firmie? W jaki sposób monitorować lukę płacową? Dzięki Poradnikowi "Na drodze do Równowagi" możesz skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Podczas spotkania interdyscyplinarnego Okrągłego Stołu na temat Menopauzy organizowanego przez Kulczyk Foundation, dr Małgorzata Bińkowska z Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy przedstawiła kwestionariusz MTT -   czyli polską wersję wypracowanego przez międzynarodowe gremium ekspertów  kwestionariusza diagnozującego objawy menopauzalne w 2 wersjach: dla kobiety i dla lekarza.

Dowiedz się więcej