Druga edycja programu Cykl Kariery

Projekty w Polsce
Druga edycja programu Cykl Kariery - Raport z Badania o Menopauzie

Pomimo tego, że menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety, w miejscu pracy rzadko podejmuje się działania mające na celu jej zrozumienie.  

Druga edycja programu Cykl Kariery porusza tematykę menopauzy w sposób wielowątkowy. Podkreślamy istotę budowania świadomości, upowszechnienia wiedzy dotyczącej wyzwań z jakimi mierzą się osoby doświadczających objawów perimenopauzy a także sposobów radzenia sobie z nimi. 

Większości osobom w tym czasie brakuje wsparcia w pracy, ale wiele z nich nie szuka jej u rodziny ani nawet lekarzy. Czas rozpocząć więcej rozmów na temat tak ważnego etapu życia, o którym zbyt rzadko mówi się w pracy, w domu i w gabinecie lekarskim. 

Dane ilościowe raportu przygotowanego na zlecenie Kulczyk Foundation nie pozostawiają wątpliwości, że w obrębie warunków pracy, czy choćby wewnętrznych regulacji ustalanych przez pracodawców_czynie, jest duża potrzeba zmian, uwzględniających specyfikę tego okresu życia kobiet. 

Dowiedz się więcej - RAPORT Z BADANIA

Projekt Cykl Kariery wpisuje się w kontekst walki o równość płci i eliminacji dyskryminacji w miejscu pracy. Wspierając pracownice w okresie okołomenomenopauzalnym, pracodawcy mogą tworzyć bardziej zdrowe, efektywne i zrównoważone zespoły. 

Aktualności

Na drodze do Równowagi

Jak wdrożyć mechanizmy równości w swojej firmie? Jak proceduralnie wspierać młodych ojców w swojej firmie? W jaki sposób monitorować lukę płacową? Dzięki Poradnikowi "Na drodze do Równowagi" możesz skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Podczas spotkania interdyscyplinarnego Okrągłego Stołu na temat Menopauzy organizowanego przez Kulczyk Foundation, dr Małgorzata Bińkowska z Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy przedstawiła kwestionariusz MTT -   czyli polską wersję wypracowanego przez międzynarodowe gremium ekspertów  kwestionariusza diagnozującego objawy menopauzalne w 2 wersjach: dla kobiety i dla lekarza.

Dowiedz się więcej