Druga edycja programu Cykl Kariery

Projekty w Polsce
Druga edycja programu Cykl Kariery - Raport z Badania o Menopauzie

Pomimo tego, że menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety, w miejscu pracy rzadko podejmuje się działania mające na celu jej zrozumienie.  

Druga edycja programu Cykl Kariery porusza tematykę menopauzy w sposób wielowątkowy. Podkreślamy istotę budowania świadomości, upowszechnienia wiedzy dotyczącej wyzwań z jakimi mierzą się osoby doświadczających objawów perimenopauzy a także sposobów radzenia sobie z nimi. 

Większości osobom w tym czasie brakuje wsparcia w pracy, ale wiele z nich nie szuka jej u rodziny ani nawet lekarzy. Czas rozpocząć więcej rozmów na temat tak ważnego etapu życia, o którym zbyt rzadko mówi się w pracy, w domu i w gabinecie lekarskim. 

Dane ilościowe raportu przygotowanego na zlecenie Kulczyk Foundation nie pozostawiają wątpliwości, że w obrębie warunków pracy, czy choćby wewnętrznych regulacji ustalanych przez pracodawców_czynie, jest duża potrzeba zmian, uwzględniających specyfikę tego okresu życia kobiet. 

Dowiedz się więcej - RAPORT Z BADANIA

Projekt Cykl Kariery wpisuje się w kontekst walki o równość płci i eliminacji dyskryminacji w miejscu pracy. Wspierając pracownice w okresie okołomenomenopauzalnym, pracodawcy mogą tworzyć bardziej zdrowe, efektywne i zrównoważone zespoły. 

Aktualności

Dominika Kulczyk nabyła prawa do Festiwalu Malta

Flagowy projekt kulturalny Poznania, przyciągający wybitnych twórców z całego świata zyska nowe, kobiece oblicze! Po lipcowej zapowiedzi Dominiki Kulczyk pomyślnie sfinalizowano zakup praw do marki Malta Festival Poznań. Transakcja zagwarantowała kontynuację idei trwającego od ponad 30 lat przedsięwzięcia uhonorowanego prestiżową nagrodą EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe).

Dowiedz się więcej

Pierwsze źródło wiedzy o menopauzie

Nowa strona zawiera mnóstwo informacji zebranych dzięki naszym ekspertom, może służyć jako znakomite pierwsze źródło wiedzy o menopauzie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania sie z naszą nową platformą edukacyjną - zachęca Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

 
Dowiedz się więcej

Dajemy głos tym, które dotychczas milczały

Jestem przekonana, że jeśli jako ludzie nie zmienimy naszego podejścia do kobiet i do naszej matki ziemi – to nie ma dla nas przyszłości – uważa Dominika Kulczyk.

Dowiedz się więcej