Na drodze do Równowagi - pobierz bezpłatny poradnik

Projekty w Polsce
Kobieta w pracy podczas spotkania biznesowego wpatrzona w odbiorcę.

RównoWaga. Prokobieca Firma Roku to konkurs dla polskich pracodawców, którzy angażują się w działania na rzecz równości kobiet w miejscu pracy i w kompleksowy sposób przeciwdziałają dyskryminacji. Poprzez pokazanie i docenienie ciekawych inicjatyw oraz skutecznych narzędzi włączenia chcemy inspirować przedsiębiorców i przedsiębiorczynie do tworzenia środowiska pracy równego dla wszystkich.

W konkursie oceniamy działania w pięciu obszarach:

  • polityka i mechanizmy równości,
  • rozwój i szkolenia,
  • równowaga praca-dom,
  • płace,
  • zdrowie

Na stronie równowaga.org.pl opublikowaliśmy właśnie bezpłatny i kompleksowy Poradnik o tym, jak stworzyć miejsce pracy przyjazne każdemu, bez względu na płeć. Opisane są w nim konkretne rozwiązania, które z powodzeniem wdrożono w miejscach pracy firm-laureatów konkursu dla pracodawców organizowanego przez Kulczyk Foundation

"Starając się wyrównywać szanse kobiet i mężczyzn, nie należy zapominać o środowisku pracy. Usunięcie luki płacowej czy powszechny dostęp do podstawowych środków menstruacyjnych w damskich toaletach to proste postulaty, które już dawno powinny być wdrożone." - Dominika Kulczyk, założycielka i fundatorka Kulczyk Foundation. 

 

Jak wdrożyć mechanizmy równości w firmie? Jak wspierać ojców w firmie? Jak monitorować lukę płacową? Dyrektywa work-life balance i sposoby jej realizacji. Jak wesprzeć osoby menstruujące w miejscu pracy? Dowiedz się więcej tutaj, pobierz Poradnik i skorzystaj ze sprawdzonych sposobów na budowanie przyjaznego miejsca pracy. 

Przeczytaj o konkursie Równowaga. Prokobieca Firma Roku i zgłoś swoją firmę do tegorocznej edycji! 

 

Aktualności

Wydłużony termin zgłoszeń do konkursu RównoWaga

Trwa konkurs na Prokobiecą Firmę Roku. RównoWaga, w którym nagradzane są postawy wyrównujące szanse kobiet i mężczyzn w karierze. Do projektu wciąż mogą zgłaszać się małe, średnie i duże przedsiębiorstwa, samorządy i NGOsy. Nawet jeśli instytucja jest na początku drogi do równowagi, warto by wzięła udział. Każda organizacja dostaje wsparcie merytoryczne i dyplom. Z uwagi na liczne prośby termin składania zgłoszeń został wydłużony do 26 lipca.

Dowiedz się więcej

Trwa druga edycja konkursu dla pracodawców RównoWaga. Prokobieca Firma Roku

Samo mówienie o równości w miejscu pracy nie wystarczy. Tymczasem tylko 3% firm posiada formalny dokument związany z różnorodnością, choć temat znany jest niemal połowie badanych przedsiębiorstw. Cierpią na tym przede wszystkim kobiety, które – choć są większością w naszym kraju – często nie mają zapewnionych podstawowych praw w miejscu pracy. To musi się zmienić i z takim przesłaniem rusza właśnie druga edycja konkursu na prokobiecą firmę roku RównoWaga, zainicjowanego przez Dominikę Kulczyk. 

Dowiedz się więcej

Zadbaj o swoje zdrowie w okresie menopauzy

Podczas spotkania interdyscyplinarnego Okrągłego Stołu na temat Menopauzy organizowanego przez Kulczyk Foundation, dr Małgorzata Bińkowska z Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy przedstawiła kwestionariusz MTT -   czyli polską wersję wypracowanego przez międzynarodowe gremium ekspertów  kwestionariusza diagnozującego objawy menopauzalne w 2 wersjach: dla kobiety i dla lekarza.

Dowiedz się więcej