Pierwsze źródło wiedzy o menopauzie

Projekty w Polsce
Pierwsze źródło wiedzy o menopauzie
Jak wynika z raportu przygotowanego we wrześniu przez Kulczyk Foundation (zobacz raport), 93% kobiet nie potrafi wskazać prawidłowej definicji menopauzy, a ponad 70% Polek przed menopauzą określa swój stan wiedzy o niej jako zły.
 
- A przecież to naturalny etap naszego życia. Musimy zacząć o nim mówić! Zamiast krzywdzących stereotypów i przesądów chcemy wiedzy i nowoczesnej opieki medycznej. Wierzymy, że troska o siebie zaczyna się od rozpoznania, co się z nami dzieje i co może nam pomóc - podkreśla Dominika Kulczyk.
 
 

Przełamywaniu stereotypów i zwiększeniu dostępu do rzetelnej wiedzy służy najnowsza akcja Kulczyk Foundation „Menopauza bez tabu”. Jej celem jest wypracowanie, przy udziale ekspertek i ekspertów, najlepszych standardów wsparcia, które pomogą kobietom w jak najbardziej komfortowy sposób przejść przez okres zmian. Kolejne etapy działań podejmowanych w tym zakresie, a także bogate treści eksperckie, poradnikowe, będą przedstawiane właśnie na stronie menopauzabeztabu.org.pl.

Aktualności

Dominika Kulczyk nabyła prawa do Festiwalu Malta

Flagowy projekt kulturalny Poznania, przyciągający wybitnych twórców z całego świata zyska nowe, kobiece oblicze! Po lipcowej zapowiedzi Dominiki Kulczyk pomyślnie sfinalizowano zakup praw do marki Malta Festival Poznań. Transakcja zagwarantowała kontynuację idei trwającego od ponad 30 lat przedsięwzięcia uhonorowanego prestiżową nagrodą EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe).

Dowiedz się więcej

Dajemy głos tym, które dotychczas milczały

Jestem przekonana, że jeśli jako ludzie nie zmienimy naszego podejścia do kobiet i do naszej matki ziemi – to nie ma dla nas przyszłości – uważa Dominika Kulczyk.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation zwołuje okrągły stół w sprawie menopauzy

Fundacja Dominiki Kulczyk po publikacji pierwszego w Polsce kompleksowego raportu na temat menopauzy, podejmuje kolejny krok w kierunku zmian. Podczas obchodzonego w dniu 18 października Światowego Dnia Menopauzy i Andropauzy zebrała przy okrągłym stole przedstawicielki i przedstawicieli różnych środowisk zainteresowanych obszarem zdrowia menopauzalnego. Celem wspólnych działań ma być wypracowanie rozwiązań, które wpłyną na poprawę sytuacji kobiet w okresie transformacji menopauzalnej, opieki medycznej jak również podniesienie poziomu wiedzy i obalenie szkodliwych stereotypów, negatywnie rzutujących na wiele dziedzin życia kobiet.

Dowiedz się więcej