Zapraszamy do udziału w III Forum Eksperckim

Projekty w Polsce

III Forum Eksperckie „Hejt! Jak uczyć empatii w świecie nienawiści?” to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie edukacji tej jesieni. Będzie to pierwsze w Polsce spotkanie niemal 500 nauczycieli, wychowawców i ekspertów poświęcone rosnącemu problemowi hejtu w działalności edukacyjnej. Będziemy rozmawiać o tym, jak przeciwdziałać temu zjawisku, aby chronić przed nim dzieci. Będziemy również dyskutować o tym, jak sami pedagodzy mogą się bronić przed hejtem, gdyż coraz częściej również oni występują w roli ofiar przemocy słownej.

Celem spotkania jest wymiana wiedzy i doświadczeń dotyczących zapobiegania oraz walki z hejtem w szkole. Wspólnie odpowiemy na pytanie, jak uczyć empatii w czasach nienawiści? Będzie to konferencja łącząca ekspertów i praktyków w celu wypracowania wspólnej przestrzeni działania w tym zakresie. Poza wysłuchaniem prelekcji ekspertów uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie i otwartych dyskusjach z prelegentami.

Organizatorem forum jest Kulczyk Foundation, której przyświeca idea pomagania polskiej szkole w stawaniu się miejscem przyjaznym i rozwijającym w dzieciach empatię, a drogą do osiągnięcia tego celu są zaangażowani i dający swoją postawą przykład nauczyciele. Udział w konferencji jest bezpłatny - po uprzednim uzyskaniu akredytacji.

Bądź z nami 16 listopada w Muzeum POLIN w Warszawie!

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Aktualności

Stypendia im. dr. Jana Kulczyka dla ukraińskich studentów UAM przyznane

50 obywateli Ukrainy - studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zostało laureatami Stypendium im. dr. Jana Kulczyka. Każdy z nich otrzyma jednorazowo 3 tys. zł. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, w tym roku zmieniono sposób przyznawania wyróżnienia.

Dowiedz się więcej

Wsparcie dla kobiet - nowa odsłona Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation

Rusza kolejna edycja Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. W tym roku na nowych zasadach - wsparcie finansowe będą mogły uzyskać inicjatywy prowadzone przez kobiety lub realizujące projekty, których celem jest poprawa sytuacji kobiet i dziewcząt dyskryminowanych ze względu na płeć.

Dowiedz się więcej

Polska (Rak'n'Roll) - Efekt Domina

Jak to jest, gdy walczysz o własne życie a w brzuchu nosisz jeszcze drugie, nowe, nienarodzone? Oby żadna kobieta nie musiała nigdy sobie zadawać tego pytania, ale muszą! W ciągu roku około 300 Polek zapadających na raka to ciężarne. Międzynarodowa organizacja Kulczyk Foundation prowadzona przez Dominikę Kulczyk pomaga wyremontować przychodnię dla tych wspaniałych, zdeterminowanych kobiet!

Dowiedz się więcej