13. Mastercard OFF CAMERA – filmowy wrzesień nie tylko w Krakowie

Wydarzenia

Jak wskazują organizatorzy wydarzenia, COVID-19 zamienił filmową majówkę w jesienne święto kina niezależnego. Ze względu na szczególne okoliczności Festiwal Mastercard OFF CAMERA wykorzysta niestandardowe formy projekcji - pokazy filmów na player.pl, kino samochodowe oraz „Kino z okna”.

– Pandemia była i wciąż jest dla nas wszystkich lekcją. Odrabiamy ją i wyciągamy wnioski. Dzięki pomocy Partnerów nadal możemy wspierać odważne kino i młodych twórców. Uczymy się nowej, wirtualnej rzeczywistości, dzięki której widzowie z całej Polski będą mogli poznać festiwalowy repertuar i przekonać się, czym jest kino niezależne – podkreśla Szymon Miszczak, Dyrektor Festiwalu.

Na program festiwalu składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje będą walczyć o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również sekcje specjalne: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze” oraz „Związki i rozwiązki”. Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji „Panorama”, „Festiwalowe Hity” czy „Amerykańscy Niezależni”.

Festiwalowi Mastercard OFF CAMERA od lat towarzyszy SerialCon. W tym roku odbędzie się specjalna edycja, która będzie trwała aż 10 dni – od 12 do 21 września. Fani seriali będą mogli uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach, nie wychodząc z domu! O pracy nad serialami opowiedzą zarówno twórcy stojący przed kamerą – aktorzy – jak i ci sterujący serialowym światem zza niej - scenarzyści, reżyserzy i producenci. O tym, na co w serialowym wszechświecie warto zwrócić uwagę i jakich seriali nie można przegapić, porozmawiają blogerzy, youtuberzy i krytycy filmowi. Wieczorami organizatorzy zapraszają na SerialConowe pokazy seriali z udziałem twórców, z którymi będzie można porozmawiać po seansie.

Mimo, że festiwal przenosi się do świata wirtualnego, nie zrywa ze swoim rodowodem. Znane krakowskie lokalizacje będą tłem najciekawszych spotkań. Każdy kinoman będzie miał szansę zobaczyć rozmowy Oliviera Janiaka z gwiazdami, wywiady z twórcami polskiego kina i program Alicji Myśliwiec „2020. Plan B”. Nie zabraknie również akcentów muzycznych. Twórcy występujący w ramach OFF SCENY przygotowali specjalne koncerty online dla fanów alternatywnego brzmienia.

Więcej szczegółów o festiwalu na stronie wydarzenia oraz w mediach społecznościowych (na Facebooku i Instagramie).

Aktualności

Menopauza bez tabu. Na Dolnym Śląsku

Pięć miast na Dolnym Śląsku, ponad 250 uczestniczek i ogrom wiedzy na temat zdrowia kobiety w transformacji menopauzalnej – to projekt Menopauza bez tabu. Na Dolnym Śląsku. Jest to wspólna inicjatywa wrocławskiej Fundacji Femistory i Kulczyk Foundation. Wstęp na wszystkie spotkania jest otwarty i bezpłatny.

Dowiedz się więcej

To nie jest prywatny problem. To jest luka systemowa – polska fundacja mówi o menopauzie w Europarlamencie

24 marca w Parlamencie Europejskim odbyło się pierwsze w historii wysłuchanie poświęcone menopauzie. Przedstawicielka Kulczyk Foundation zwróciła uwagę na temat menopauzy jako istotnego wyzwania społecznego i ekonomicznego. Fundacja podkreśliła potrzebę przełamania tabu oraz wprowadzenia systemowych rozwiązań wspierających kobiety w okresie okołomenopauzalnym.

Dowiedz się więcej

Równowaga to nie benefit tylko standard przyszłości. Znamy laureatów III edycji konkursu na prokobiecą firmę roku

BNP Paribas Bank Polska, Urząd Miasta Poznania, Fundacja Daj Herbatę i CK Legal Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy to organizacje, które zostały nagrodzone za konsekwentne wdrażanie polityk równościowych, monitorowanie luki płacowej, rozwój kobiet w strukturach zarządczych oraz tworzenie inkluzywnej kultury pracy. Ambasadorką Równowagi 2025 została Martyna Kostrzewska z firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Dowiedz się więcej