Inauguracja działalności Fundacji

Wydarzenia

Na czele fundacji stanęła Dominika Kulczyk, założycielka i wiceprezes Green Cross Poland. Uroczysta inauguracja działalności Kulczyk Foundation odbyła się 11 lutego w warszawskim kinie Iluzjon. Wydarzenie było połączone z prezentacją premierowego odcinka cyklu programów dokumentalnych „Efekt Domina” realizowanych wspólnie ze stacją  TVN.

„Naszą misją jest mądre pomaganie, czyli takie, które opiera się nie tylko na wsparciu finansowym, ale także na dzieleniu się wiedzą i wskazywaniu sprawdzonych i skutecznych rozwiązań. Docieramy do najbiedniejszych krajów świata i tam razem z lokalnymi organizacjami pozarządowymi realizujemy konkretne projekty pomocowe. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie zainicjować realne i długotrwałe zmiany na lepsze” – mówi Dominika Kulczyk, prezes zarządu Fundacji.

Uroczysta inauguracja działalności fundacji miała miejsce 11 lutego w warszawskim kinie Iluzjon. Uczestniczyło w niej ponad 200 osób ze świata kultury i biznesu oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze. Inaugurację uświetnił pokaz premierowego odcinka programów dokumentalnych „Efekt Domina”. Emisja pierwszego z nich odbędzie się 2 marca, w niedzielę na antenie TVN.

Aktualności

Fundacja Dominiki Kulczyk prowadzi do zmiany systemowej

W Ministerstwie Zdrowia właśnie odbyła się premiera pierwszej w Polsce Białej Księgi Menopauzy. Menopauza to temat tabu, mimo że dotyczy 100% kobiet. A zaledwie 7% Polek potrafi wskazać jej poprawną definicję. Zaniedbanie kwestii menopauzy wpływa nie tylko na dobrostan jednostek, ale rzutuje też na cały system. Kulczyk Foundation proponuje konkretne rozwiązania.

Dowiedz się więcej

Jak wygląda obecnie równowaga w miejscu pracy? EFNI 2025

O tym rozmawiałyśmy w ubiegły czwartek podczas panelu „Równowaga: dobre praktyki i wyzwania stojące przed biznesem” na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie.

Dowiedz się więcej

Rekrutacja dostosowana do standardów równości i jawności wynagrodzeń - EKMŚP

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach zachęcaliśmy do wzięcia udziału w konkursie Równowaga. Podczas panelu z kategorii Firma to ludzie: „Rekrutacja dostosowana do standardów równości i jawności wynagrodzeń – najnowsze zmiany” mieliśmy okazję przybliżyć zagadnienia z nim związane.

Dowiedz się więcej