Kolejna nagroda dla „The Sound of Silence” - filmu dokumentalnego Dominiki Kulczyk

Wydarzenia

Dokument „The Sound of Silence” przedstawia historię głuchych i niedosłyszących dzieci ze szkoły Nyabihu Demonstration School for the Deaf w Rwandzie. Uczy się w niej ponad 120 dzieci. Placówka wspierana jest przez Kulczyk Foundation. Jej podopieczni uczą się języka migowego, a także nabywają praktyczne umiejętności, które są niezbędne w życiu codziennym. Dzięki temu mogą realizować swoje plany, cele i pragnienia.

Ważnym elementem funkcjonowania szkoły są także kursy języka migowego dla członków rodzin jej podopiecznych. Po ich ukończeniu mogą oni komunikować się ze swoimi głuchymi i niedosłyszącymi dziećmi lub rodzeństwem. W nagrodzonym filmie dokumentalnym Dominiki Kulczyk poznajemy historię nowych uczniów szkoły – Erica i Kevine. Oglądamy poruszające sceny, w których dzieci otrzymują aparaty słuchowe i po raz pierwszy mogą usłyszeć głosy swoich rodziców.

Amerykański WorldFest jest najstarszym festiwalem niezależnych produkcji filmowych na świecie. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1968 r. Nagrody przyznawane są w 12 kategoriach. W zeszłorocznej edycji udział wzięło 4500 filmów z 74 krajów z całego świata. Niestety, w związku z epidemią wywołaną przez koronawirus, gala podczas której wręczane są nagrody, a także same pokazy filmowe dla publiczności, musiały zostać przełożone.

Remi Award dla „The Sound of Silence” nie jest pierwszym wyróżnieniem przyznanym temu dokumentowi. W lutym otrzymał on nagrodę w kategorii Best Documentary Cinematography na międzynarodowym festiwalu filmowym European Cinematography Awards.

Aktualności

Tabu, stygmatyzacja i zabobony! O okresie w XXI wieku

Poczucie wstydu, upokorzenia, liczne przesądy i ograniczony dostęp do podpasek. Nowe badania pokazują, jak wygląda menstruacja w Polsce.

Dowiedz się więcej

8. edycja Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. 250 tys. zł na projekty prokobiece!

Do końca czerwca trwa nabór zgłoszeń do 8. edycji Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. W tym roku realizowana jest ona na nowych zasadach - wspieramy projekty prokobiece. Podwyższona została także kwota, którą przeznaczymy na tę pomoc. Łącznie w ramach obecnej edycji to 250 tys. zł!

Dowiedz się więcej

Premiera dokumentu Dominiki Kulczyk „Wszystkie jej blizny" w TVN

Siódma seria „Efektu Domina” już za nami, ale to nie koniec historii o tym, jak ważne jest pomaganie. 26 kwietnia o godz. 11:30 na antenie TVN premiera filmu dokumentalnego Dominiki Kulczyk „Wszystkie jej blizny”.

Dowiedz się więcej