#MisjaFerie - akcja społeczna Kulczyk Foundation

Wydarzenia

Zimowy pandemiczny czas wyjątkowo długich ferii wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem z pewnością nie jest łatwy. Dzieci ponownie zostały pozbawione kontaktu z rówieśnikami (brak wyjazdów na narty, zimowiska, kolonie), co jest dla nich kolejnym niezwykle przykrym doświadczeniem. To na pewno najdłuższe ferie, jakie pamiętają ich rodzice. Ich sytuacja również nie należy do najłatwiejszych. Część z nich pewnie miała nadzieję na krótki odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Kulczyk Foundation chce wspierać zarówno rodziców, jak i dzieci w tym czasie, rozumiejąc, że obie strony mogą być tą nietypową sytuacją zwyczajnie zmęczone. Co zatem proponujemy? Akcję #MisjaFerie! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!

Bądźcie z nami - codziennie do 17 stycznia, o 9 rano, odkrywajcie na stronie Kulczyk Foundation i na naszych profilach w mediach społecznościowych hasło na dany dzień - artykuł zawierający materiały, inspiracje i aktywności dla rodziców i dzieci. To pomysł na to, na co, mimo wszystkich zewnętrznych ograniczeń, naprawdę możecie sobie pozwolić każdego dnia, aby spędzić czas kreatywnie i aktywnie. Natomiast wieczorami zachęcamy do znalezienia chwili tylko dla siebie. Codziennie po 20 na naszej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych znajdziecie dodatkowe, interesujące artykuły i felietony - nie tylko na tematy rodzicielskie - oznaczone hasztagiem #WolnyWieczór.

Zachęcamy też do dokumentowania tego, co robicie w tym dziwnym czasie. Już od jutra będzie można wziąć udział w naszym konkursie na najciekawsze zdjęcie z „pandemicznych” ferii. Wystartuje on na profilach Kulczyk Foundation w mediach społecznościowych.

- Jako ojciec trzech córek, doskonale rozumiem, przed jak ogromnymi wyzwaniami stoją obecnie rodzice. Poza zwykłymi problemami, które przynosiła jak dotąd codzienność, pojawiły się również te związane z pandemią i wyjątkowo długą rozłąką ze stacjonarną nauką, której doświadczają nasze dzieci. Właśnie dlatego stworzyliśmy akcję #MisjaFerie. W jej ramach proponujemy sposoby na poprawę samopoczucia – tak rodziców, jak i dzieci. Zapraszamy do korzystania z nich i wspólnego odliczania do końca tych nietypowych, wyjątkowo długich ferii - mówi Przemysław Pohrybieniuk, Dyrektor Zarządzający Kulczyk Foundation.

Więcej na temat akcji

Aktualności

Hiszpania: Zostawcie nasze ciała

Obrzezanie (obcięcie) żeńskich narządów płciowych to nie jest tylko problem niewielu plemion w Afryce, żyjących zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami! To problem, który dotyczy kobiet na całym świecie! Szacuje się, że ponad 200 mln kobiet na naszej planecie poddano okaleczeniu narządów płciowych (w skrócie FGM – female genital mutilation).

Dowiedz się więcej

Efekt Domina – seria 8: Wolne, mimo wszystko

Tragedia imigrantek zmuszanych do prostytucji we Włoszech, cierpienie afrykańskich ofiar rytualnego okaleczania żeńskich narządów płciowych, upokorzenia i przekreślone szanse dziewcząt cierpiących z powodu ubóstwa menstruacyjnego, czy codzienność kobiet z Bośni i Hercegowiny, które dziedziczą i przekazują traumę wojny – to najważniejsze problemy jakie Dominika Kulczyk porusza w nowym, ósmym już sezonie serialu dokumentalnego „Efekt Domina”. Po raz pierwszy program poświęcony jest w całości kobietom i sile z jaką mierzą się z trudnościami wynikającymi z patriarchalnej kultury, tradycji, trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej. Te bardzo osobiste historie o kobiecej sile, odwadze i niezgodzie na wykluczenie to dowód, że kobiety są „wolne, mimo wszystko”.

Dowiedz się więcej

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Dowiedz się więcej