#MisjaFerie - akcja społeczna Kulczyk Foundation

Wydarzenia

Zimowy pandemiczny czas wyjątkowo długich ferii wprowadzonych w związku z zagrożeniem koronawirusem z pewnością nie jest łatwy. Dzieci ponownie zostały pozbawione kontaktu z rówieśnikami (brak wyjazdów na narty, zimowiska, kolonie), co jest dla nich kolejnym niezwykle przykrym doświadczeniem. To na pewno najdłuższe ferie, jakie pamiętają ich rodzice. Ich sytuacja również nie należy do najłatwiejszych. Część z nich pewnie miała nadzieję na krótki odpoczynek i oderwanie się od codzienności. Kulczyk Foundation chce wspierać zarówno rodziców, jak i dzieci w tym czasie, rozumiejąc, że obie strony mogą być tą nietypową sytuacją zwyczajnie zmęczone. Co zatem proponujemy? Akcję #MisjaFerie! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy!

Bądźcie z nami - codziennie do 17 stycznia, o 9 rano, odkrywajcie na stronie Kulczyk Foundation i na naszych profilach w mediach społecznościowych hasło na dany dzień - artykuł zawierający materiały, inspiracje i aktywności dla rodziców i dzieci. To pomysł na to, na co, mimo wszystkich zewnętrznych ograniczeń, naprawdę możecie sobie pozwolić każdego dnia, aby spędzić czas kreatywnie i aktywnie. Natomiast wieczorami zachęcamy do znalezienia chwili tylko dla siebie. Codziennie po 20 na naszej stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych znajdziecie dodatkowe, interesujące artykuły i felietony - nie tylko na tematy rodzicielskie - oznaczone hasztagiem #WolnyWieczór.

Zachęcamy też do dokumentowania tego, co robicie w tym dziwnym czasie. Już od jutra będzie można wziąć udział w naszym konkursie na najciekawsze zdjęcie z „pandemicznych” ferii. Wystartuje on na profilach Kulczyk Foundation w mediach społecznościowych.

- Jako ojciec trzech córek, doskonale rozumiem, przed jak ogromnymi wyzwaniami stoją obecnie rodzice. Poza zwykłymi problemami, które przynosiła jak dotąd codzienność, pojawiły się również te związane z pandemią i wyjątkowo długą rozłąką ze stacjonarną nauką, której doświadczają nasze dzieci. Właśnie dlatego stworzyliśmy akcję #MisjaFerie. W jej ramach proponujemy sposoby na poprawę samopoczucia – tak rodziców, jak i dzieci. Zapraszamy do korzystania z nich i wspólnego odliczania do końca tych nietypowych, wyjątkowo długich ferii - mówi Przemysław Pohrybieniuk, Dyrektor Zarządzający Kulczyk Foundation.

Więcej na temat akcji

Aktualności

Czym jest ubóstwo menstruacyjne? (podkast)

Czy wiecie, na czym polega problem ubóstwa menstruacyjnego i dlaczego dotyczy on każdego i każdej z nas? Nie? Zapraszamy zatem do odsłuchania podkastu przygotowanego przez redakcję „Wysokich Obcasów” i Kulczyk Foundation w ramach akcji „Czułość i Wolność. Budujmy równowagę w relacjach”.

Dowiedz się więcej

50 śmiałych kobiet

Magazyn „Wysokie Obcasy” przedstawił listę „50 śmiałych 2020 roku”. Znalazły się na niej kobiety, które w ubiegłym roku zmieniały Polskę. Wśród nich - prezeska Kulczyk Foundation, Dominika Kulczyk.

Dowiedz się więcej

Kulczyk Foundation pomaga kobietom na całym świecie

Od 2013 r. Kulczyk Foundation niesie mądrą pomoc, przeciwdziałając różnym formom dyskryminacji i nierówności, dotykającym kobiety i dziewczynki. Działalność kierowanej przeze mnie fundacji zakłada wykorzystywanie zrównoważonych rozwiązań. Poza wsparciem finansowym przekazujemy więc także niezbędną wiedzę, prowadząc działania edukacyjne. Tylko w taki sposób osiągnąć można trwałą, pozytywną zmianę i zbudować rzeczywistość pozbawioną ograniczeń ze względu na płeć - pisze Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej