Panel „Równowaga szans w firmach, instytucjach i samorządach” podczas XV Kongresu Kobiet w Poznaniu

Wydarzenia

Dominika Kulczyk poruszyła problem zdrowia menstruacyjnego w pracy. Praca jest miejscem, w którym zdrowie menstruacyjne i menopauza owiane są szczególnym tabu. Wg badań Kulczyk Foundation, prawie co piątej kobiecie zdarzyło się wziąć wolne z powodu menopauzy, a ponad połowa kobiet nie powiedziałaby swojemu pracodawcy o menopauzie. Kobiety nie chcą przyznawać się do objawów menopauzy z obawy o swoją pozycję zawodową.

 

Tym czasem większość pracodawców w Polsce nie podejmuje żadnych działań, aby zatrzymać kobiety w pracy i stworzyć im środowisko, w którym czułyby się komfortowo. Trudno jest mówić nowoczesnej, postępowej kulturze organizacyjnej, kiedy nie uwzględniamy w nich potrzeb kobiet, które co miesiąc doświadczają menstruacji lub perimenopauzy i dolegliwości z tym związanych, potrzebując odpowiednio zaplanować swój czas i miejsce pracy. 

 

Więcej o równości płci w pracy i o naszym konkursie RównoWaga tutaj: rownowaga.org.pl

Aktualności

Menopauza bez tabu w raporcie Kulczyk Foundation

Choć 70% Polek uważa, że menopauza jest ważnym momentem w życiu kobiety, to aż 93% ankietowanych nie potrafi jej prawidłowo zdefiniować – tak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Kulczyk Foundation i zaprezentowanego przez Dominikę Kulczyk podczas Kongresu Kobiet w Poznaniu 2 września. To pierwsze w Polsce takie opracowanie.

Dowiedz się więcej

Czas apokalipsy z kobiecej perspektywy. Kulczyk Foundation wspiera pamięć o Powstaniu Warszawskim

Bohaterski opór wobec niemieckiego okupanta, ale również koszmar wojennej codzienności – to doświadczenia kobiet ukazane na wystawie „Podróż bohaterek”, której wernisaż odbył się 2 sierpnia w Muzeum Powstania Warszawskiego. Partnerem wystawy jest Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej

Nagroda im. dr. Jana Kulczyka przyznana

Polska Rada Biznesu po raz 12. uhonorowała swoimi nagrodami osoby, które dzięki wytrwałości, odwadze i przedsiębiorczości potrafią znacząco wpływać na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną. Jedną z nagród, nazywanych biznesowymi Oskarami, wręczyła Dominika Kulczyk, prezeska Kulczyk Foundation.

Dowiedz się więcej