Panel „Równowaga szans w firmach, instytucjach i samorządach” podczas XV Kongresu Kobiet w Poznaniu

Wydarzenia

Dominika Kulczyk poruszyła problem zdrowia menstruacyjnego w pracy. Praca jest miejscem, w którym zdrowie menstruacyjne i menopauza owiane są szczególnym tabu. Wg badań Kulczyk Foundation, prawie co piątej kobiecie zdarzyło się wziąć wolne z powodu menopauzy, a ponad połowa kobiet nie powiedziałaby swojemu pracodawcy o menopauzie. Kobiety nie chcą przyznawać się do objawów menopauzy z obawy o swoją pozycję zawodową.

 

Tym czasem większość pracodawców w Polsce nie podejmuje żadnych działań, aby zatrzymać kobiety w pracy i stworzyć im środowisko, w którym czułyby się komfortowo. Trudno jest mówić nowoczesnej, postępowej kulturze organizacyjnej, kiedy nie uwzględniamy w nich potrzeb kobiet, które co miesiąc doświadczają menstruacji lub perimenopauzy i dolegliwości z tym związanych, potrzebując odpowiednio zaplanować swój czas i miejsce pracy. 

 

Więcej o równości płci w pracy i o naszym konkursie RównoWaga tutaj: rownowaga.org.pl

Aktualności

Znamy wyniki konkursu „Zdrowo Nakręceni”

Do tegorocznej edycji „Zdrowo Nakręceni” zgłosiło się kilkadziesiąt placówek. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu wideo, w którym dzieci prezentują idee Żółtego Talerza, a więc zdrową, zbilansowaną dietę i równość w kuchni. Wszystkie nadesłane prace wymagały od ekipy filmowej dużego zaangażowania i kreatywności. Powstało wiele ciekawych scenariuszy i dynamicznych ujęć, a niektóre role były oscarowe.

Dowiedz się więcej

Pozdrowienia dla wspaniałych kobiet!

W Dniu Kobiet składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim niezwykłym kobietom, z którymi współpracujemy.

Dowiedz się więcej

Malta Festival Poznań nagrodzona GUSTAWEM

Malta Festival została laureatem najwyższej rangą Nagrody Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) – GUSTAW za rok 2023. Wyróżnienie jest szczególne nie tylko z powodu swojej rangi, ale także dlatego, że po raz pierwszy w historii Nagrody nie trafiła ona w ręce konkretnego artysty, lecz doceniono przedsięwzięcie kulturalne.

Dowiedz się więcej