Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Fazy w związku nie istnieją. Kryzys między dwiema osobami zawsze ma jakieś konkretne źródło

"Dzielenie związku na przewidywalne 'fazy' ma jedną wadę: może zacierać to, co rzeczywiście w relacji się dzieje, co jest właściwym źródłem problemów. Łatwo jest zrzucić odpowiedzialność 'na fazę'. Tymczasem kryzys w parze jest dużo głębszym zjawiskiem". 

Czytaj dalej

Wypnij pierś jak bokserka

Gdy dochodzi do konfrontacji, kobiety najczęściej spuszczają oczy. 

Czytaj dalej

Nie potrzebuję mężczyzny, żeby się dowartościować. Ale brakuje mi uczucia, oparcia, fizycznej bliskości

Najbardziej dotkliwe są momenty, kiedy obserwuję jakąś parę i nagle dociera do mnie, że ja tego nie doświadczę. Nikt tak na mnie nie spojrzy, nikt mnie tak nie przytuli, nikt mi nie powie, że mnie kocha. Może się wydawać, że za wcześnie na takie myśli, ale ja w to nie wierzę.

 

Czytaj dalej

Kończę na flircie

Nie potrafię się przemóc do fizycznej miłości. Gdy mężczyzna posuwa się w mojej opinii za daleko, uciekam

Czytaj dalej

Czy jesteśmy równi, 007?

Dlaczego mamy zarabiać mniej, chociaż jesteśmy tak samo kompetentne? Dlaczego kolega na tym samym stanowisku ma dostawać wyższą pensję?

Czytaj dalej
Następna strona
1/73