Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Zerwane zaręczyny. "Wierzyłam, że mam za sobą historię, która świadczy o mojej niepowadze"

Na dźwięk słowa „oświadczyny” Zosia ma palpitacje. Mówi: tak. Przez następne dni udaje szczęśliwą. A potem zrywa zaręczyny

Czytaj dalej

On chce czekać z seksem do ślubu. Przecież dziewicą nie jestem, a przytulanki były dobre w liceum

Jestem młodą kobietą i mam swoje potrzeby. Wibrator był dobry, kiedy zdarzały się samotne okresy, ale nie kiedy mam kogoś na stałe. Próbowałam z nim rozmawiać, bo rozmawia się nam na wszystkie tematy bardzo dobrze, szczerze, ale powiedział, że nie zmieni zdania, choć bardzo go pociągam.

Czytaj dalej

Spis Kobiet. Dla większości Polek wygląd jest najważniejszą i najbardziej problematyczną sprawą

Negatywna ocena własnego wyglądu jest w piątce najważniejszych problemów kobiet w naszym badaniu. To bardzo smutne, na szczęście podejście zmienia się po 55 roku życia. Rozmowa z Anną Buchner i Marią Wierzbicką-Tarkowską, socjolożkami, badaczkami.

Czytaj dalej

Przyjęcie z okazji pierwszej miesiączki? Dla niektórych dziewczynek usłyszenie: "Witaj w gronie kobiet" jest trudne

Miesiączka może się stać momentem resetu, bo przecież te dni to czas, kiedy nasz organizm sam woła o odmienne traktowanie

Czytaj dalej

Wprowadziłam w firmie urlopy menstruacyjne. Po co mi cierpiąca z bólu pracownica?

"Wprowadźmy 4-dniowy tydzień pracy" - powiedział mąż. "Dobra, dorzucam swoje! Chcę urlop menstruacyjny" - odpowiedziałam.

Rozmowa z Martą Lech - Maciejewską, autorką bloga modowo-lifestylowego SuperStyler, współwłaścicielką (wraz z mężem) firmy Spadiora, która produkuje jedwabne apaszki

Czytaj dalej
Następna strona
1/109