Wszyscy obecnie przechodzimy przez trudny, ale niezwykły czas. Wielu z nas czuje lęk, ale jednocześnie ma nadzieję na zmianę. Przyjrzyjmy się życzliwie swoim rodzinnym relacjom, by z nową energią tworzyć świat po pandemii. Zanim rozpoczniemy jednak nowy rozdział, uporządkujmy to, co ciągnie się za nami, z czym każdy z nas ma mniejszy bądź większy problem – nasze relacje rodzinne, podział obowiązków i zajmowanych ról. Przygotujmy z czułością siebie, swojego partnera i rodzinę na nowy świat, który już za chwilę zapuka do naszych drzwi.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Taniec prowadzony mnie złamał. Ale tańczyłam dalej - w domu

Pamiętam głównie nieszanowanie mnie i mojego ciała, ciągnięcie za kucyk, wbijanie kolan między łopatki i wyciąganie kręgosłupa, dociskanie do szpagatów. To są traumy, które na długo pozostają w ciele.

Czytaj dalej

Księżniczki, pobudka!

Często uważamy, że rozmawianie o pieniądzach jest mało romantyczne, że to zaprzeczenie miłości lub zaufania. Tak rodzą się problemy, a kobiety wpadają w tarapaty finansowe.

Czytaj dalej

Posłuchaj siebie z czułością

Ze wszystkich stron napierają na nas oczekiwania, wyobrażenia, przekonania na temat tego, jakie powinnyśmy być, co jest dla nas najlepsze. Potrzeba uważności i dużej czułości wobec siebie, by pośród tych komunikatów usłyszeć same siebie, nasz wewnętrzny głos. Nie ten powtarzający, co na dany temat mówili nam rodzice, partner, koleżanki, znajomi.

Czytaj dalej

Opowieść o zupie i pupie

Mężczyźni mogliby brać rękami i nogami z tego, co dają im feministki. Paradoksalnie, one są dla nich wybawieniem, odpowiedzią na większość ich tęsknot i deficytów.

Czytaj dalej

Czułe obowiązki

„Jeżeli coś stoi nie tam, gdzie powinno, odpuszczam, biorę tę szklankę i przestawiam. Świat się nie zawali, a wszystkim będzie łatwiej”. Takie zachowanie łatwiej przychodzi mężczyznom.

Czytaj dalej
Następna strona
1/21