Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Trening uległości

Jeśli tata opowiada dowcipy o głupich blondynkach, a mama mówi o sobie źle, to taki język staje się dla dziewczynki normalny.

Czytaj dalej

Ozdrowieńczynie. Kobiety gorzej przechodzą COVID-19 i mają więcej powikłań. Dlaczego? To bada polski lekarz

Kobiety rzadziej w COVID cierpią przez gorączkę, ale częściej tracą węch i smak. Serca kobiet są wrażliwsze na koronawirusa niż serca mężczyzn. A ich naczynia - bardziej zmęczone.

Czytaj dalej

Juju. Pracuj i milcz

Zmuszone do pracy seksualnej Nigeryjki słyszą od oprawców, że jeśli nie będą posłuszne i nie spłacą „długu”, ich rodzinom przytrafią się straszne rzeczy. I tak w czasie rytuału z użyciem ich włosów i krwi kobiety zobowiązują się zachować milczenie. 

Czytaj dalej

Przyjaciółka wysyła mojemu mężowi zdjęcia. Czuję, że to, co się dzieje między nimi, jest niegodziwe

Nie są to akty, ale np. pozy w mini. Nie chcę wątpić w męża, ale zastanawiam się, dlaczego przyjaciółka wysyła takie zdjęcia czyjemuś mężowi?

Czytaj dalej

Mąż tak faworyzuje syna, że córki zaczęły rysować naszą rodzinę bez ojca i brata

Mąż bawi się tylko z naszym synem. Ostatnio zauważyłam, że na rysunkach córek jestem ja i one. Kiedy zapytałam, gdzie tatuś i Kacper, usłyszałam, że "jeszcze nie wrócili ze spacerku".

Czytaj dalej
Następna strona
1/51