Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Wystarczy być dobrym

Zło działo się zawsze, ale dawniej jak ktoś kogoś zastrzelił w Stanach, to się o tym nie dowiadywaliśmy

Czytaj dalej

Nadzieja w czasach zarazy

Za czym teraz tęsknimy, na co czekamy, co nam może pomóc przetrwać? I dlaczego, zamiast powtarzać: "Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie", lepiej jest zaśpiewać po prostu: "Don't give up"? Rozmowa z Wojciechem Kruczyńskim, terapeutą.

Czytaj dalej

Uderzyłam córkę. Cały czas mam przed oczami jej przerażoną twarz

Podczas ostrej wymiany zdań z 13-letnią córką - chciała iść na noc do koleżanki - uderzyłam ją dłonią w czubek głowy. Po ciężkim dniu w pracy nie byłam w stanie nad sobą zapanować. Czuję się z tym fatalnie.

Czytaj dalej

Kubeczek menstruacyjny, podpaska wielorazowa. Są sposoby na obfite miesiączki

Z powodu tabletek przeciwzakrzepowych mam obfite miesiączki. Łącznie z tamponami muszę stosować podpaski wielkości pieluszek dla noworodków. To bardzo uciążliwe, praktycznie na kilka dni jestem wyłączona z wszelkich aktywności.

Czytaj dalej

Denerwują mnie uwagi: "Weź, odpuść!"

Doszłam do wniosku, że to niesławne nieodpuszczanie bywa walką kobiet o dobre, wartościowe życie

Czytaj dalej
Następna strona
1/54