Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.
„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".
Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:
"Gdy w kolejce jedna osoba kupiła drugiej kawę, jej gest powtórzyło ponad dwustu innych ludzi". Rozmowa z Martą Zaraską, autorką książki „Tajemnice długowieczności. Jak przyjaźń, optymizm i życzliwość pomagają dożyć stu lat”
„Moi nauczyciele fizyki robili wszystko, żeby mnie do niej zniechęcić. A potem słyszałam, że się nie nadaję”. Rozmowa z prof. Bożeną Czerny
Kiedy dowiedziała się, że jej syn ma niepełnosprawność intelektualną, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą innych rodziców zapewnić mu rozwój i pracę. Dziś jest szefową warszawskiej klubokawiarni Pożyteczna, w której pracuje 16 osób z niepełnosprawnościami. - Tu dzieją się cuda - mówi Blanka Popowska.
Niestety, nadal istnieje zjawisko wtórnej wiktymizacji, kiedy to osoba doświadczająca przemocy seksualnej spotyka się z negatywnymi ocenami i bywa obwiniana za zaistniałą sytuację. Jako przyczynę agresji uznaje się strój, wypicie alkoholu, kłótnię. Nic jednak nie usprawiedliwia stosowania przemocy.
Od ponad roku muszę się mocno "napracować", żeby doszło do zbliżenia. Mój partner ma problem z erekcją. Na początku myślałam, że to chwilowe. Zmęczenie, stres. Ale to trwa. Kiedy odważyłam się o tym powiedzieć głośno, wściekł się.