Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Ojciec na urlopie rodzicielskim. "W całej okolicy stałem się sensacją"

Gdy wychodziłem z wózkiem rano w dzień powszedni, czułem na sobie wzrok ludzi. I tę pogardę w ich spojrzeniu: "Oho, bezrobotny!" albo "Ciekawe, gdzie matka tego dziecka". Z Michałem Bardadynem, menedżerem w firmie IT, który wziął trzymiesięczny urlop rodzicielski, rozmawia Łukasz Pilip.

Czytaj dalej

Dziewczynka słyszy: "umyj ręce" i "umyj się między nogami". Słowa kreują i krępują rzeczywistość

W którym momencie życia wagina i penis stają się słowami zakazanymi? Zwykle wtedy, kiedy doświadczymy z ich powodu zawstydzenia, upokorzenia albo agresji.

Czytaj dalej

Najbardziej boję się, że zostanę fizycznie sama i nie będę miała do kogo wrócić

Partnerzy traktowali mnie jak "kobietę", co w ich rozumieniu znaczyło: słabsza, podległa istota, która nic nie osiągnie i zawsze będzie gorsza. Zawsze walczyłam o swoje, musiałam sama sobie radzić i nie dać sobą manipulować. Ale czy zawsze trzeba mieć do kogo wracać?

Czytaj dalej

Pnioki, krzoki, ptoki

Trzy podwarszawskie wsie i trzy sołtyski. Przez cztery miesiące robiły wszystko, by zintegrować lokalną społeczność. W niektórych przypadkach sprawić, by ludzie w ogóle się o sobie dowiedzieli i się poznali. W innych – by uwierzyli, że działanie ma sens. I żeby poczuli, że wieś to ich wspólne miejsce i że będzie im się dobrze żyło, jeśli sami się o to postarają.

Czytaj dalej
Następna strona
1/82