Wszyscy obecnie przechodzimy przez trudny, ale niezwykły czas. Wielu z nas czuje lęk, ale jednocześnie ma nadzieję na zmianę. Przyjrzyjmy się życzliwie swoim rodzinnym relacjom, by z nową energią tworzyć świat po pandemii. Zanim rozpoczniemy jednak nowy rozdział, uporządkujmy to, co ciągnie się za nami, z czym każdy z nas ma mniejszy bądź większy problem – nasze relacje rodzinne, podział obowiązków i zajmowanych ról. Przygotujmy z czułością siebie, swojego partnera i rodzinę na nowy świat, który już za chwilę zapuka do naszych drzwi.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Kochająca, stanowcza, zmęczona. Jak być mamą po swojemu?

„Chcę być jak moja matka”, „Nie chcę być jak moja matka”. Nieważne, które podejście do macierzyństwa wybierzesz, ważne, aby było twoje. O tym, jak znaleźć własną drogę i nie utknąć w niewoli stereotypów związanych z byciem mamą, rozmawiam z Joanną Chmurą, psycholog i coach.

Czytaj dalej

Tożsamość matki

Trzeba przejść długą drogę od bycia czyimś dzieckiem do bycia czyimś rodzicem.

Czytaj dalej

No i wylała amazonka

W reklamach kobiety wciąż mówią: „Mam te dni”. Żadna z nastoletnich bohaterek Musierowicz nie miesiączkuje.

Czytaj dalej

Dominika Kulczyk: Miesiączka to cud życia

Jestem kobietą. Nam, kobietom, natura dała trudniejsze życie niż mężczyznom. Począwszy od pierwszej miesiączki, przez ciążę, poród, karmienie. Biologiczne wyzwania, których mężczyźni nie doświadczają.

Czytaj dalej

Trzymaj kolanka razem

Nierówności zaczynają się już w domu. Miesiączkująca dziewczyna bywa traktowana jako obciążona fizjologią, w przeciwieństwie do brata. Albo odwrotnie: zwalniana z obowiązków, bo ma „te dni”.

Czytaj dalej
Następna strona
1/8