Z uwagą i czułością przyglądamy się naszym relacjom – tym rodzinnym i tym z nami samymi – aby je uporządkować i z nową energią tworzyć świat po pandemii. Rozmawiamy o lękach, które towarzyszą wielu z nas, o podziale obowiązków i pomysłach na to, jak przygotować siebie i swoich najbliższych na nowy świat. Chcemy tworzyć nową rzeczywistość. Chcemy rozmawiać o wolności kobiet w sferze świadomości, cielesności i bytu.

„Czułość i wolność. Budujmy równowagę w relacjach" to akcja społeczna Kulczyk Foundation, „Wysokich Obcasów" i „Gazety Wyborczej".

Przeczytaj tekst Dominiki Kulczyk:

Miesiączka to cud życia

Batalia o stół

Przestrzeń domu przestała być ekskluzywna. Dostęp do niej mają już nie tylko bliscy, coraz częściej pojawiają się w niej też obcy: osoby z konferencji męża, żony, nauczyciele.

Czytaj dalej

Kryzys wieku średniego kobiet. Większość z nas pytania typu „po co to wszystko” leczy pocieszeniami: pracą, seksem, wyjazdami. Ale lęk zostaje

Druga połowa życia to koniec z deklarowaniem wartości. W życiu stało się wystarczająco dużo, żebyśmy mogły się przekonać, kim naprawdę jesteśmy.

Czytaj dalej

Ona wiecznie ma focha

Poświęć na ten tekst kwadrans, a zrozumiesz czemu.

Czytaj dalej

Zwolnij w czasie miesiączki. Będziesz mieć więcej energii przez cały miesiąc

- Urlop miesiączkowy ma sens nie tylko dla kobiet, które zwijają się z bólu co miesiąc, ale też może być wspaniałym sposobem podniesienia wydajności i zadowolenia z pracy – przekonuje Natalia Miłuńska.

Czytaj dalej

Ktoś komentuje twój wygląd? To agresja, którą trzeba ukrócić

- Nieustannie się porównujemy do innych. Oglądamy się w lustrze, w oczach innych ludzi, w surowych zinternalizowanych glosach naszych rodziców albo partnerów, a potem ten sam okropnie oceniający głos kierujemy wobec innych ludzi – przekonuje Agata Ziemnicka.

Czytaj dalej
Następna strona
1/31