Powrót do Pracowni Efektu Domina: warsztaty o wodzie

Wydarzenia

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, wróciliśmy do Pracowni Efektu Domina. Odwiedziły nas dzieci z olsztyńskiej placówki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W ramach zajęć wakacyjnych wybrały się one na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęły od wizyty w naszej Pracowni i uczestnictwa w warsztatach edukacyjno-kulinarnych, później była wycieczka do Centrum Nauki Kopernik i spacer po ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęcia w Pracowni Efektu Domina poprowadziła Aneta Łańcuchowska, wcielająca się w postać pani Wandy, znanej ze scenariuszy publikowanych przez Kulczyk Foundation w ramach programu Żółty Talerz. W trakcie warsztatów poruszyliśmy temat prawidłowego nawodnienia organizmu. Dzieci dowiedziały się, jakie funkcje pełni woda w ciele człowieka, a także tego, co powinniśmy pić, a czego unikać. Podczas zajęć można było posmakować wód smakowych - szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ta o smaku melona, a także… szarlotki.

Po zajęciach edukacyjnych, w kuchni Żółtego Talerza dzieci wspólnie z panią Wandą przygotowały pyszne, zdrowe desery na letnie dni - sorbet malinowo-jabłkowy z prażonymi migdałami.

IV edycja Żółtego Talerza - największego w Polsce prywatnego programu wsparcia systemu żywienia dzieci i edukacji żywieniowej - trwa do końca sierpnia. W jej ramach ponad 15 tys. dzieci otrzymało ok. 1,86 mln posiłków. Przed nami jeszcze dwa warsztaty edukacyjno-kulinarne, a od 1 września ruszamy z nową edycją programu!

Aktualności

Dominika Kulczyk publikuje pierwszy na świecie raport dotyczący ubóstwa menstruacyjnego i dołącza do grupy światowych filantropów

Dominika Kulczyk dołączyła do Foundry – międzynarodowej, elitarnej grupy filantropów. Jest ona częścią inicjatywy Founders Pledge, wspierającej największych światowych przedsiębiorców zaangażowanych w działalność dobroczynną. Pierwszym efektem tej współpracy jest publikacja raportu podejmującego temat przeciwdziałania ubóstwu menstruacyjnemu na świecie. Problemem tym Dominika Kulczyk zajmuje się już od dłuższego czasu, prowadząc aktywne działania poprzez swoją fundację, m.in. w Polsce, Kenii i Nepalu.

Dowiedz się więcej

13. festiwal Mastercard Off Camera za nami

Zakończyła się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. W tym roku wydarzenie, którego Partnerem Głównym była Kulczyk Foundation, zostało przez organizatorów przeniesione do świata wirtualnego. Dzięki platformie player.pl przez ponad 2 tygodnie ponad 100 tys. kinomanów mogło poznać niezależne kino, niebojące się podejmowania ważnych i trudnych tematów.

Dowiedz się więcej

„Supernova” Bartosza Kruhlika z Nagrodą Kulczyk Foundation

Film „Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika otrzymał Nagrodę Kulczyk Foundation podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera. Wyróżnienie zostało przyznane w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych. Kulczyk Foundation była Partnerem Głównym festiwalu.

Dowiedz się więcej