Premiera dokumentu Dominiki Kulczyk „Wszystkie jej blizny" w TVN

Wydarzenia

To historia pełna cierpienia, ale i miłości. Film opowiada o życiu Belli Galhos, aktywistki z Timoru Wschodniego. Walczyła ona o wolność jej ojczyzny, a teraz - o prawa kobiet. Jej życie w idealny sposób obrazuje problemy, z jakimi mierzył się i mierzy nadal Timor Wschodni.

W 1975 roku, dziewięć dni po uzyskaniu niezależności od Portugalii, Timor Wschodni został zaatakowany przez Indonezję. Brutalna, trwająca 24 lata okupacja całkowicie zniszczyła kraj, a co czwarty jego mieszkaniec stracił życie. Świat odwracał wzrok, podczas gdy Timorczycy byli brutalnie mordowani, umierali z głodu, a timorskie kobiety masowo poddawano przymusowej sterylizacji. Dominika Kulczyk dociera do Belli Galhos, która doświadczyła wszystkich cierpień związanych z okupacją. Kobieta nigdy się nie poddała i już jako nastolatka zaczęła walczyć o wolność swojego kraju. Dziś również stara się, by w jej ojczyźnie żyło się lepiej, szczególnie tym najmniej uprzywilejowanym, czyli kobietom i dzieciom. Bella odważyła się głośno mówić o przemocy w swojej rodzinie. Czerpiąc z własnego doświadczenia pomaga timorskim kobietom zrozumieć, że nie muszą  poddawać się agresji w swoich domach. W rodzinnym miasteczku matki, Maubisse, prowadzi inicjatywę społeczną i szkołę Leublora Green School. Uczy lokalną ludność ekologicznego rolnictwa, dając im szansę na wyjście z ubóstwa.

Film został wyprodukowany w 2017 roku przez TVN na zlecenie Kulczyk Foundation. Reżyserem filmu dokumentalnego „Wszystkie jej blizny" jest Marek Kłosowicz. Obraz został nagrodzony na 54. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago oraz otrzymał Silver Plaque Award w 2018 roku.

Premiera telewizyjna filmu dokumentalnego Wszystkie jej blizny" - w niedzielę 26 kwietnia o godz. 11:30 na TVN.

Aktualności

Tabu, stygmatyzacja i zabobony! O okresie w XXI wieku

Poczucie wstydu, upokorzenia, liczne przesądy i ograniczony dostęp do podpasek. Nowe badania pokazują, jak wygląda menstruacja w Polsce.

Dowiedz się więcej

8. edycja Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. 250 tys. zł na projekty prokobiece!

Do końca czerwca trwa nabór zgłoszeń do 8. edycji Konkursu Grantowego Kulczyk Foundation. W tym roku realizowana jest ona na nowych zasadach - wspieramy projekty prokobiece. Podwyższona została także kwota, którą przeznaczymy na tę pomoc. Łącznie w ramach obecnej edycji to 250 tys. zł!

Dowiedz się więcej

Kolejna nagroda dla „The Sound of Silence” - filmu dokumentalnego Dominiki Kulczyk

Kolejny sukces nakręconego w Rwandzie filmu dokumentalnego Dominiki Kulczyk „The Sound of Silence”. Obraz otrzymał nagrodę Remi Award w kategorii „Krótki Dokument”, przyznaną przez jury międzynarodowego festiwalu filmowego 53rd WorldFest-Houston International Film Festival.

Dowiedz się więcej