Przekazaliśmy pakiety menstruacyjne dla kobiet i dziewczynek w Sudanie

Wydarzenia

W pakietach menstruacyjnych znalazły się artykuły higieniczne i materiałowe podpaski wielokrotnego użytku, których będą mogły używać przez lata.

Pomocy udało się udzielić dzięki Cornern Worldwide, międzynarodowej organizacji humanitarnej założonej w Irlandii. Organizacja skupia się na wspieraniu osób najbardziej zagrożonych głodem i brakiem opieki zdrowotnej, jednocześnie zapewniając społecznościom dostęp do bezpiecznej wody pitnej i urządzeń sanitarnych.

Wśród beneficjentów Concern Worldwide są uchodźcy wewnętrzni, którzy musieli porzucić swoje miejsca zamieszkania w wyniku konfliktów zbrojnych.

Darfur Zachodni to region szczególnie targany zamieszkami i konfliktami zbrojnymi. Z kolei sytuacja w Sudanie określona została jednym z największym kryzysów humanitarnych na świecie. Słaby wzrost gospodarczy spowodowany sankcjami i trudnymi warunkami środowiskowymi sprawił, że Sudan sklasyfikowano pośród państw o najniższym wskaźniku rozwoju społecznego.

Szacuje się, że ponad 13 milionów ludzi z Sudanu potrzebuje pomocy humanitarnej, z czego ponad 2 miliony to osoby wewnętrznie przesiedlone. Ponad 46,5% populacji żyje poniżej granicy ubóstwa. Jednym z najpoważniejszych problemów, z którym na co dzień zmagają się mieszkańcy Sudanu, jest brak dostępu do wody.

Aktualności

Menopauza bez tabu. Na Dolnym Śląsku

Pięć miast na Dolnym Śląsku, ponad 250 uczestniczek i ogrom wiedzy na temat zdrowia kobiety w transformacji menopauzalnej – to projekt Menopauza bez tabu. Na Dolnym Śląsku. Jest to wspólna inicjatywa wrocławskiej Fundacji Femistory i Kulczyk Foundation. Wstęp na wszystkie spotkania jest otwarty i bezpłatny.

Dowiedz się więcej

To nie jest prywatny problem. To jest luka systemowa – polska fundacja mówi o menopauzie w Europarlamencie

24 marca w Parlamencie Europejskim odbyło się pierwsze w historii wysłuchanie poświęcone menopauzie. Przedstawicielka Kulczyk Foundation zwróciła uwagę na temat menopauzy jako istotnego wyzwania społecznego i ekonomicznego. Fundacja podkreśliła potrzebę przełamania tabu oraz wprowadzenia systemowych rozwiązań wspierających kobiety w okresie okołomenopauzalnym.

Dowiedz się więcej

Równowaga to nie benefit tylko standard przyszłości. Znamy laureatów III edycji konkursu na prokobiecą firmę roku

BNP Paribas Bank Polska, Urząd Miasta Poznania, Fundacja Daj Herbatę i CK Legal Chabasiewicz Kowalska i Wspólnicy to organizacje, które zostały nagrodzone za konsekwentne wdrażanie polityk równościowych, monitorowanie luki płacowej, rozwój kobiet w strukturach zarządczych oraz tworzenie inkluzywnej kultury pracy. Ambasadorką Równowagi 2025 została Martyna Kostrzewska z firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Dowiedz się więcej